Notowania

magda
07.02.2012 08:11

Śledztwo w sprawie Madzi. Rutkowski tylko przeszkadzał

Komendant twierdzi, że nie popełnili żadnego błędu. "Spokojnie byśmy doszli do tych ustaleń"

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Policja twierdzi, że nie popełniła żadnego błędu i nie musiała się śpieszyć, bo Magda już nie żyła. - _ Spokojnie byśmy doszli do tych ustaleń _ - powiedział Komendant Główny.

[Aktualizacja: 11:45]

Generał Działoszyński w wywiadzie dla RMF FM stwierdził, że szybkość działań nie była istotna, ponieważ dziecko już nie żyło. Jego zdaniem, interwencja Rutkowskiego nie była potrzebna, bo policja sama by _ spokojnie doszła _ do prawdy.

_ - Szybkość była potrzebna wtedy, kiedy szukaliśmy żywego dziecka. W momencie kiedy mówimy o nieszczęśliwym wypadku i zwłokach, które matka ukryła z niewiadomych nam do dzisiaj powodów i trudnych do wyjaśnienia, ta szybkość wcale już taka istotna nie była - _ powiedział w radiu generał Marek Działoszyński. Dodał, że szybkość była potrzebna do momentu odnalezienia ciała Magdy. Wcześniej policja nie odrzuciła wersji z porwaniem.

W tej sprawie wypowiadał się też adwokat matki zmarłego dziecka. Marcin Szymonek oświadczył, że Katarzyna W. padła ofiarą medialnej nagonki i apeluje o powściągliwość w wydawaniu wyroków. Śmierć dziewczynki wynika z nieszczęśliwego wypadku, który - jego zdaniem - mógł się wydarzyć w każdej rodzinie.

_ - Po przeprowadzeniu analizy znanych mi okoliczności sprawy, a także po wysłuchaniu szczegółowej relacji Pani Katarzyny uważam, iż jest ona osobą niewinną stawianego jej zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci _ - napisał w oficjalnym oświadczeniu do PAP Szymonek.

Przyczyną śmierci półrocznej Magdy z Sosnowca był tępy uraz tyłogłowia, wynika ze wstępnych wyników sekcji zwłok. _ - Wyniki sekcji zwłok Magdy nie dają podstaw do zmiany zarzutów dla matki i kwestionowania na obecnym etapie jej wyjaśnień - _ powiedziała rzeczniczka prokuratury Marta Zawada-Dybek. Prokuratura podtrzymuje zarzuty wobec Katarzyny W. i nie zmienia kwalifikacji jej czynu.

Prokurator zaznaczyła, że to wstępne wyniki badań, przekazane ustnie przez biegłego. Szersza, pisemna opinia będzie gotowa w ciągu najbliższych dni. Prokurator biorący udział w sekcji zwłok zlecił dodatkowe badania tkanek. Prawdopodobnie konieczna będzie też dodatkowa opinia biegłych, którzy po zapoznaniu się z materiałami sprawy wypowiedzą się na temat mechanizmu obrażeń stwierdzonych u dziecka.

Czytaj o śledztwie w sprawie Magdy w Money.pl
Śmierć Magdy. To przesądzi o zarzutach? Prokuratura zapowiada czynności, które mogą być kluczowe dla charakteru zarzutów stawianych jej matce.
Sąd zdecydował w sprawie matki półrocznej Magdy Sprawdź, czy coś jej grozi. Niewykluczone, że będzie także śledztwo w sprawie Rutkowskiego.
Ciało małej dziewczynki odnalezione Miejsce ukrycia zwłok wskazała matka dziewczynki - poinformował rzecznik śląskiej policji, podinspektor Andrzej Gąska.
Tagi: magda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz