Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śledztwo ws. butelek z "polską heroiną" na śmietniku sądu

0
Podziel się

Krakowska prokuratura sprawdza, w jaki sposób butelki z tzw. polską heroiną,
które były dowodem w śledztwie, zamiast do utylizacji trafiły na śmietnik w krakowskim sądzie.
Płynem z jednej z butelek zatruł się 59-letni mężczyzna.

bEgnvPDp

Krakowska prokuratura sprawdza, w jaki sposób butelki z tzw. polską heroiną, które były dowodem w śledztwie, zamiast do utylizacji trafiły na śmietnik w krakowskim sądzie. Płynem z jednej z butelek zatruł się 59-letni mężczyzna.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska poinformowała PAP we wtorek, że pod koniec zeszłego tygodnia na śmietniku krakowskiego sądu znalazły się w sumie cztery butelki zawierające trującą substancję. Były one specjalnie oznaczone. Butelki z tzw. kompotem były dowodami rzeczowymi w prowadzonym śledztwie. Zgodnie z przepisami powinny zostać zutylizowane, tymczasem trafiły na śmietnik.

"Będziemy ustalać, jak to się stało, że nie zostały one zutylizowane zgodnie z przepisami" - zaznaczyła Marcinkowska.

bEgnvPDr

Dodała, że został wydany protokół zniszczenia tych dowodów podpisany przez pracowników administracyjnych sądu. Nie podano w nim sposobu zniszczenia butelek i ich zawartości.

Cztery butelki znalazła na śmietniku w zeszły piątek jedna z osób sprzątających budynek sądu. Jedną z nich zabrała ze sobą i zaniosła do dyżurki, w której byli pracownicy firmy zajmującej się ochroną sądu.

Jeden z nich, 59-letni mężczyzna zabrał butelkę do domu, gdzie wypił z niej kilka łyków. Wcześniej pił on alkohol. Po spożyciu mężczyzna utracił świadomość i z objawami silnego zatrucia trafił do szpitala.

Pozostałe butelki zostały odnalezione i zabezpieczone.

bEgnvPDx

Jak powiedziała Marcinkowska, prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Do tej pory przesłuchano m.in. osobę, która znalazła butelkę oraz rodzinę poszkodowanego. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. (PAP)

rgr/ bno/ jra/

bEgnvPDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)