Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Słoneczny, ciepły weekend w Beskidach

0
Podziel się:

Biała (PAP) - Dobre warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach -
poinformowali w piątek ratownicy grupy beskidzkiej GOPR. Synoptycy informują, że sobota i niedziela
będą słoneczne i ciepłe.

Biała (PAP) - Dobre warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach - poinformowali w piątek ratownicy grupy beskidzkiej GOPR. Synoptycy informują, że sobota i niedziela będą słoneczne i ciepłe.

Według synoptyków z Zakładu Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w weekend będzie słonecznie. Termometry wskażą 25 stopni C.

W Beskidach funkcjonują wszystkie koleje linowe.

W najbliższy weekend w Żywcu, Wiśle, Szczyrku, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, a także Jabłonkowie i Ujsołach zakończy się Tydzień Kultury Beskidzkiej, jedna z największych imprez folklorystycznych w Europie.

Szczególnie barwnie będzie w Ujsołach, gdzie zapłoną hudy. Zwyczaj palenia wysokich na kilka metrów ognisk, zwanych hudami, w noc poprzedzającą dzień świętego Wawrzyńca, wywodzi się z XVII wieku. Przypomina o epidemii cholery, która nawiedziła okolicę. Rozpalono wówczas ogromne ogniska i choroba ustała.

W Żywcu w sobotę zakończą się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Ogłoszenie wyników i występ laureatów odbędzie się w niedzielę.

W Jabłonkowie na Zaolziu w ramach TKB odbywa się Gorolski Święto, największa impreza w roku, którą przygotowują nasi rodacy z Republiki Czeskiej. (PAP)

szf/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)