Notowania

kaczyński
18.06.2010 19:06

SMG: KRC: Komorowski - 44 proc. Kaczyński -29 proc.

Z przedstawionego w piątek sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24 wynika, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich kandydat PO Bronisław Komorowski mógłby liczyć na poparcie 44 proc. badanych, a kandydat PiS Jarosław Kaczyński - 29 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Z przedstawionego w piątek sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24 wynika, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich kandydat PO Bronisław Komorowski mógłby liczyć na poparcie 44 proc. badanych, a kandydat PiS Jarosław Kaczyński - 29 proc. *

W porównaniu z sondażem tego samego ośrodka ze środy Bronisław Komorowski zyskał 3 pkt proc., zaś poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego nie zmieniło się.

Według sondażu szacunkowa frekwencja w pierwszej turze wyborów wyniesie 51 proc. (wzrost o 1 pkt proc.).

Z sondażu wynika, że w drugiej turze wyborów z wynikiem 56 proc. wygrałby Bronisław Komorowski (wzrost o 2 pkt proc.), chęć głosowania na szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego wyraziło 33 proc. ankietowanych (spadek o 1 pkt proc.).

3 proc. badanych zapowiedziało, że nie weźmie udziału w drugiej turze wyborów (spadek o 2 pkt proc.). 8 proc. ankietowanych nie wie jeszcze, na kogo odda głos (bez zmian).

Na kolejnym miejscu w sondażu dotyczącym pierwszej tury wyborów znalazł się kandydat SLD Grzegorz Napieralski z poparciem 13 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.). Za nim uplasował się Janusz Korwin-Mikke, na którego chce zagłosować 3 proc. badanych (Wolność i Praworządność, wzrost o 1 pkt proc.)

Po 2 proc. poparcia otrzymali: kandydat PSL Waldemar Pawlak i Andrzej Olechowski (kandydat niezależny popierany przez SD). Poparcie dla nich nie zmieniło się od poprzedniego sondażu SMG/KRC.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper i kandydat Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek otrzymali po 1 proc. (obaj bez zmian). SMG/KRC nie podaje notowań Bogusława Ziętka (Polska Partia Pracy, Sierpień '80) i Kornela Morawieckiego.

SMG/KRC przeprowadził sondaż metodą telefoniczną w czwartek i piątek, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 2200 dorosłych osób. Na pytanie o wskazanie kandydata w I i w II turze odpowiedziało po 1791 osób. (PAP)

wni/ par/ jra/

Tagi: kaczyński, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz