Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmierć żołnierzy w Afganistanie

0
Podziel się:

Konwój policji i wojska wracał z działań operacyjnych, podczas których zabito 16 talibów.

Śmierć żołnierzy w Afganistanie
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

Co najmniej 22 policjantów i 76 talibów zginęło w czasie walk prowadzonych w prowincji Nangarhar na wschodzie Afganistanu - poinformowały afgańskie władze.

Konwój policji i wojska, wracający z działań operacyjnych, podczas których zabito 16 talibów, wpadł w zasadzkę. Zginęło 22 policjantów i 60 talibów.

_ - Straciliśmy 22 dzielnych policjantów _, ale atak talibów na konwój _ został całkowicie odparty i 60 ich bojowników zostało zabitych _ - powiedział agencji AFP zastępca szefa policji w prowincji Nangarhar, Masum Chan Haszemi. Potwierdził to rzecznik władz prowincji Ahmadzia Abdulzai.

Ze swojej strony talibowie poinformowali o zabiciu 84 żołnierzy, a swoje straty ocenili na pięciu ludzi, którzy mieli dziś zginąć.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera z alkoholem w samolocie do Afganistanu Z doniesień wynika, że w samolocie byli między innymi żołnierze jednostki specjalnej GROM.
Państwa muszą pozostać w Afganistanie Generał podkreślił też znaczenie rotacyjnych pobytów amerykańskich lotników na ćwiczeniach w Polsce i stałego pobytu wspomagającego je amerykańskiego pododdziału naziemnego.
Zostajemy w Afganistanie? On naciska Z polskimi generałami rozmawiał generał Martin Dempsey, głównodowodzący amerykańskiej armii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)