Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmigłowiec bojowy Ka-52 rozbił się na przedmieściach Moskwy

0
Podziel się

Obaj członkowie jego załogi katapultowali się i zostali przewiezieni do szpitala - poinformowały rosyjskie media.

Śmigłowiec bojowy Ka-52 rozbił się na przedmieściach Moskwy
(Alex Beltyukov/CC/Wikimedia)
bEriAnSJ

Według nich maszyna wystartowała z podmoskiewskiego lotniska Czkałowski. Katastrofa nastąpiła na lądowisku dla śmigłowców koło moskiewskiej obwodnicy w dzielnicy Żulebino. Doznane przez członków załogi obrażenia nie są groźne dla życia.

Przedstawiciel sił powietrznych Rosji pułkownik Igor Klimow powiedział agencji ITAR-TASS, że rozbity śmigłowiec był własnością producenta i nie został jeszcze przekazany resortowi obrony.

Produkcję seryjną śmigłowców Ka-52 Alligator (oznaczenie zachodnie Hokum B) rozpoczęto w 2008 roku, a jej dotychczasowy bilans to ponad 30 egzemplarzy. Jest to już druga katastrofa maszyny tego typu - pierwsza miała miejsce w obwodzie twerskim w marcu ubiegłego roku i spowodowała śmierć obu członków załogi.

bEriAnSL
Czytaj więcej w Money.pl
Wielkie ćwiczenia wojskowe w środkowo-wschodniej Rosji Jak podała agencja Itar-TASS, prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w przeddzień z ministrem obrony Siergiejem Szojgu.
Kobiety także pójdą do wojska. Obowiązkowo Kobiety w Rosji też pójdą do wojska. Duma Państwowa przygotowała już projekt zmian do ustawy o obowiązku służby wojskowej.
Niezwykła propozycja Rosji. Chodzi o wywiad Władymir Putin polecił Federalnej Służbie Bezpieczeństwa, by zawarła porozumienie o współpracy w sferze kontrwywiadu wojskowego z Polską.
bEriAnTm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)