Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Smog nie daje oddychać. Władze ogłaszają dzień wolny

0
Podziel się

Władze Iranu jutro dają wolne mieszkańcom Teheranu.

Smog nie daje oddychać. Władze ogłaszają dzień wolny
(rahim/CC/Flickr)
bEgLcgWJ

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza zmusił władze Iranu do ogłoszenia środy dniem wolnym od pracy w stolicy kraju - poinformowała we wtorek państwowa telewizja.

Poziom zanieczyszczeń w Teheranie zaczął rosnąć w tym tygodniu i, jak się spodziewają specjaliści, osiągnie swój szczyt w czwartek, kiedy w Iranie przypada święto religijne.

Jak podaje dziennik _ Tehran Times _, zanieczyszczenie powietrza w stolicy rośnie zimą, kiedy trzeba ogrzać budynki, a meteorolodzy zapowiadają tam mroźną zimę i problem zanieczyszczeń będzie, jak można oczekiwać, narastał.

bEgLcgWL

[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t87198.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/emisja;co2;maleje;cztery;dni;bez;zanieczyszczenia,169,0,714921.html) Emisja CO2 maleje. Cztery dni bez zanieczyszczenia

Według gazety główną przyczyną emisji zanieczyszczeń w teherańskiej metropolii są spaliny ze zdezelowanych starych samochodów.

Zdaniem krytyków władz irańskich każdy dzień świąteczny przynosi Iranowi straty finansowe w wysokości około 130 mln dolarów.

W Iranie co jakiś czas w związku z zanieczyszczeniami ogłaszany jest dzień wolny i wprowadzane są ograniczenia w ruchu drogowym. Według specjalistów wielu Irańczyków cierpi z powodu chorób wywołanych przez zanieczyszczone powietrze.

bEgLcgWR
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t84612.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/diesel;z;kubkow;po;jogurcie;na;wyspach;juz;wkrotce,216,0,707544.html) Diesel z kubków po jogurcie. Na Wyspach już wkrótce Plastikowe śmieci będą źródłem paliwa w Wielkiej Brytanii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t87624.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trujace;powietrze;ranking;miast;w;usa,61,0,714045.html) Trujące powietrze. Ranking miast w USA Siedem miast położonych w zachodniej Kalifornii jest w pierwszej dziesiątce rankingu.
bEgLcgXm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)