Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SN: kasacje obrońców Beaty Kamińskiej bezzasadne

0
Podziel się:

Sąd Najwyższy uzasadniał we wtorek, że
kasacje dwóch obrońców Beaty Kamińskiej, skazanej na 25 lat
więzienia za zastrzelenie Daniela Jaźwińskiego i postrzelenie jego
żony w sklepie Ultimo, były bezzasadne.

Sąd Najwyższy uzasadniał we wtorek, że kasacje dwóch obrońców Beaty Kamińskiej, skazanej na 25 lat więzienia za zastrzelenie Daniela Jaźwińskiego i postrzelenie jego żony w sklepie Ultimo, były bezzasadne.

Przewodniczący składu sędziowskiego Lech Paprzycki podkreślał, że w obu kasacjach powtórzono zarzuty z apelacji, a SN może odnosić się jedynie do naruszeń prawa przy wydawaniu wyroków przez sądy niższej instancji. Takich uchybień SN się nie dopatrzył.

Jeden z obrońców Kamińskiej Tadeusz Cupryk podkreślił, że jego klientka (przebywająca w areszcie) rozważa złożenie skargi w tej sprawie do Trybunału w Strasburgu. Podkreślił, że jest przekonany o jej niewinności, i że wszystkie wątpliwości, których w tej sprawie jest wiele, powinny zostać rozstrzygnięte na korzyść jego klientki.

Kamińska nie przyznaje się do winy. Była ekspedientką w sklepie "Ultimo", skąd została zwolniona za kradzież. Według ustaleń prokuratury i zeznań Jaźwińskiej (wówczas kierowniczki sklepu), kilka dni po zwolnieniu miała przyjść do sklepu i kilka razy strzelić do Anny Jaźwińskiej i jej męża Daniela. Miała też wziąć pieniądze z kasetki znajdującej się w sklepie - jednym z głównych dowodów w procesie był ślad zapachowy, który zachował się na tej kasetce. Mąż Jaźwińskiej zginął, ona sama została ciężko ranna.(PAP)

pru/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)