Notowania

solidarna polska
02.12.2011 15:40

Solidarna Polska. Kolejny tranfer posła z PiS

- Budowanie Solidarnej Polski odbywa się na zasadzie dobrowolności - mówi posłanka Beata Kempa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Klub Solidarnej Polski wzbogacił się o kolejnego posła PiS - Kazimierza Ziobro. W Solidarnej Polsce działa już teraz trzech Ziobrów: europoseł Zbigniew oraz dwaj posłowie Jan i Kazimierz. *

Jan Ziobro jest najmłodszym posłem w obecnym Sejmie._ - Kazimierz Ziobro to doświadczony samorządowiec _ - przedstawia nowego członka klubu Solidarna Polska, przewodniczący Arkadiusz Mularczyk:

_ - Budowanie Solidarnej Polski odbywa się na zasadzie dobrowolności, nie chodzi o przeciąganie na siłę polityków z innych ugrupowań i samorządowców, ale zainteresowanie ludzi skupionych wokół prawicowych wartości _ - powiedziała tymczasem posłanka SP Beata Kempa.

_ - Zaczynamy marsz Solidarnej Polski po zwycięstwo w następnych wyborach parlamentarnych _ - powiedziała Kempa, która koordynuje powstawanie klubów SP w całym kraju.

_ - Nie będziemy zajmować się przeciąganiem na siłę samorządowców czy też osób związanych z innymi partiami politycznymi, ponieważ zamierzamy postawić na te osoby, które dobrowolnie chcą przystąpić do klubów SP _ - zadeklarowała posłanka.

_ - To jest podstawowe przesłanie - trzeba się identyfikować z polską prawicą opartą na katolickiej nauce społecznej, na wartościach i tym wszystkim, co niesie za sobą dobro rodziny, pracy, wolności i bezpieczeństwa _ - dodała.

Równolegle z tworzeniem zrębów ugrupowania, wśród tzw. ziobrystów trwają rozmowy programowe. Będą prowadzone na forum rozpoczynających właśnie działalność klubów SP.

Jedną z osób, które już przystąpiły do _ ziobrystów _, jest wiceprzewodniczący Rady Miasta w Sosnowcu Przemysław Wydra, który w ostatnich wyborach starał się o fotel prezydenta tego miasta. Podczas konferencji Wydra wyraził nadzieję, że w Zagłębiu Dąbrowskim, gdzie tradycyjnie wygrywa lewica, uda się zbudować silną formację prawicową.

Były szef ABW Bogdan Święczkowski powołując się na _ wewnętrzne badania _ Święczkowski powiedział, że formacja jest popierana przez 10-11 proc. wyborców.

_ - Dopóty dopóki będzie istniał ruch społeczny SP, kluby SP, będę z całych sił wspierał te kluby, duszą i ciałem. Jeżeli już powstanie jakaś formacja polityczna, to tylko duchem, bo jako prokurator w stanie spoczynku nie mogę się angażować w żadną działalność polityczną, natomiast publiczną oczywiście tak _ - zaznaczył Święczkowski.

W reakcji na wykluczenie z PiS europosłów Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego część nowo wybranych posłów i senatorów PiS, w tym Kempa, utworzyła klub parlamentarny SP. W konsekwencji Komitet Polityczny PiS podjął decyzję o wykluczeniu z partii członków klubu Solidarna Polska.

W październikowych wyborach do Sejmu pochodząca z Dolnego Śląska Kempa startowała jako liderka świętokrzyskiej listy PiS. Zdobyła najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów na posłów w województwie - ponad 70 tys.

Czytaj więcej o PiS i Solidarnej Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/t196264.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;nowy;wiceszef;pis;ziobre;zastapi;,50,0,976690.html) Jest nowy wiceszef PiS. Ziobrę zastąpi... - Kryzys mamy za sobą - powiedział nowy wiceprezes partii Jarosława Kaczyńskiego. Zapewnia, że PiS będzie skuteczną opozycją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t194408.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;walczy;o;jednosc;prezes;zdecydowal,223,0,974303.html) PiS zwiera szeregi. Jest decyzja prezesa Jarosław Kaczyński do końca tygodnia powoła w każdym z okręgów pełnomocników kierujących strukturami PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/solidarna;polska;wkrotce;dolaczy;do;nas;kilku;parlamentarzystow;pis,212,0,975572.html) Będą kolejne transfery z PiS do Ziobrystów O przejściu parlamentarzystów do klubu Solidarnej Polski dzisiaj we Wrocławiu mówiła także jedna z liderek sejmowego ugrupowania Beata Kempa.
Tagi: solidarna polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz