Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solidarność popiera Kaczyńskiego, jak kiedyś Wałęsę

0
Podziel się:

Janusz Śniadek odpowiada na zarzuty byłego prezydenta.

Solidarność popiera Kaczyńskiego, jak kiedyś Wałęsę
(PAP/Adam Warżawa)
bEDJXOjV

*Komisja Krajowa NSZZ _ Solidarność _ poparła kandydaturę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta, co wywołało ostre komentarze Lecha Wałęsy. *

W specjalnym stanowisku przyjętym w tej sprawie napisano m.in., że _ szanując indywidualne poglądy członków naszego związku, Komisja Krajowa NSZZ Solidarność uważa, że wybór pana Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta Polski daje największą gwarancję kontynuacji programu Solidarnej Polski realizowanego przez Lecha Kaczyńskiego _.

Za przyjęciem stanowiska głosowało 50 członków Komisji (w tym Janusz Śniadek), sześciu wstrzymało się od głosu.

bEDJXOjX

Szef związku_ _ powiedział, że poparcie przez _ Solidarność _ Jarosława Kaczyńskiego było wyborem _ niepersonalnym, niepolitycznym _. _ Z całą mocą podkreślam, że był to wybór programowy. Tego rodzaju decyzji, określenia się, wymagała sprawa tożsamości związku _ - mówił Śniadek dodając, że było to _ działanie dla dobra pracowników _.

_ - Ja mam odmienne zdanie. Ja bym nigdy sobie, gdybym był w Solidarności, na to nie pozwolił. Nie wolno następny raz mieszać Solidarności w takie rozgrywki. Solidarność ma być ponad tym wszystkim. Ale młodzi ludzie dzisiaj inaczej widzą świat _ - mówił w TVN24 były prezydent Lech Wałęsa.

Jak zaznaczył, poparcie, jakiego władze _ S _ udzieliły kandydatowi PiS na prezydenta, Jarosławowi Kaczyńskiemu, to _ zdrada jego (Wałęsy) koncepcji Solidarności _. _ Moja koncepcja Solidarność była inna, my się nie mieszamy w rządzenie, my kontrolujemy, my inicjujemy, zachęcamy, pilnujemy _ - powiedział Wałęsa w TVN24.

Przewodniczący _ S _ Janusz Śniadek poproszony przez PAP o komentarz do wypowiedzi b. prezydenta, przysłał krótkie oświadczenie, w którym przypomniał, że _ Lech Wałęsa z funkcji przewodniczącego Komisji Krajowej kandydował na prezydenta RP _. _ Dziś mówiąc, że +nie mieszał Solidarności w rządzenie+ chyba tego nie pamięta, albo nie chce pamiętać _ - dodał.

bEDJXOkd

Śniadek podkreślił także, że _ zawsze rozumiał Solidarność jako budowanie Polski dla wszystkich, a nie dla wybranych _. _ Jako przewodniczący NSZZ +Solidarność+ robię wszystko, żeby pozostała wierna temu przesłaniu sierpnia _ - dodał.

bEDJXOky
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)