Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Solidarność" spotka się z Jarosławem Kaczyńskim

0
Podziel się:

- Nie nazwałbym tego elementem kampanii - twierdzi Janusz Śniadek.

"Solidarność" spotka się z Jarosławem Kaczyńskim
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEDCdhQR

*_ - Chcemy rozmawiać o Polsce, natomiast nie nazwałbym tego elementem kampanii. To są pewne wzajemne relacje, uzgodnienia _ - tak o planowanym na 26 maja spotkaniu _ Solidarności _ z Jarosławem Kaczyńskim mówi szef związku Janusz Śniadek.*

Przypomniał, że we wrześniu 2005 r., przed poprzednimi wyborami prezydenckimi, komisja krajowa związku spotkała się także z ówczesnym kandydatem Lechem Kaczyńskim, udzielając mu poparcia.

_ - Spotkaliśmy się z nim na tym posiedzeniu komisji krajowej, na którym udzieliliśmy poparcia przede wszystkim jego programowi solidarnej Polski, a w ślad za tym także jego osobie _ - przypomniał Śniadek.

bEDCdhQT

W obecnych wyborach komisja krajowa _ Solidarności _ poparła kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego. Decyzja taka zapadła 29 kwietnia. Takie stanowisko poparło wówczas 50 członków komisji, 6 wstrzymało się od głosu.

Pytany o udzielone kandydatowi poparcie i planowane spotkanie z Kaczyńskim, szef _ Solidarność _ ocenił, że jest to _ dobre prawo _ związkowców. _ We wszystkich wyborach prezydenckich, które były w wolnej Polsce po 1989 r., Solidarność zabierała głos _ - podkreśla.

_ - W imię powagi przedsięwzięcia nie chcę snuć takich księżycowych hipotez _ - odpowiedział przewodniczący związku, pytany czy gdyby taką chęć wyraził również Bronisław Komorowski, członkowie Solidarności spotkaliby się także z tym kandydatem.

bEDCdhQZ

Odnosząc się do form ewentualnego zaangażowania Solidarności w kampanię Kaczyńskiego, Śniadek podkreślił, że członkowie związku są przede wszystkim Polakami i obywatelami. Pytany, czy związkowe struktury będą np. organizować spotkania z kandydatem, szef _ Solidarności _ prosił, by nie pytać go, _ co będą robić wolni ludzie _.

Śniadek mówił, że obserwuje wokół siebie, np. przy zbieraniu podpisów poparcia dla kandydata _ niesamowity zryw obywatelski, dużą aktywność _. Uważa on, że w _ takiej formule działa wielu ludzi w Polsce. To jest ich dobre prawo. Oczywiście, jedynie jakiś fragment społeczeństwa tak postępuje _.

W przyjętym w kwietniu stanowisku, popierającym kandydaturę Kaczyńskiego, związkowcy napisali m.in.: _ Szanując indywidualne poglądy członków naszego związku, Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" uważa, że wybór pana Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta Polski daje największą gwarancję kontynuacji programu Solidarnej Polski realizowanego przez Lecha Kaczyńskiego _.

ZOBACZ TAKŻE:

bEDCdhRu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)