Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solidarność weźmie udział w manifestacji pod hasłem "Obudź się Polsko"

0
Podziel się:

Związek weźmie udział w manifestacji pod hasłem Obudź się Polsko.

Solidarność weźmie udział w manifestacji pod hasłem "Obudź się Polsko"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESiehmJ

Obradująca w Gdańsku Komisja Krajowa NSZZ _ Solidarność _ podjęła decyzję, że weźmie udział w manifestacji, która ma się odbyć 29 września w Warszawie. Marsz środowisk Radia Maryja i PiS będzie poświęcony krytyce rządu.

Rzecznik prasowy przewodniczącego Komisji Krajowej (KK) NSZZ _ Solidarność _ Marek Lewandowski powiedział, że _ związek weźmie udział w proteście, bo został do niego zaproszony _.

- _ Po dyskusji podczas posiedzenia KK doszliśmy do wniosku, że tam będzie wiele środowisk z różnymi postulatami, więc uznaliśmy, że jest nam po drodze _ - dodał.

bESiehmL

Głównym organizatorem marszu są zwolennicy o. Tadeusza Rydzyka, a współorganizatorem - Prawo i Sprawiedliwość. Jak pisała pod koniec lipca _ Rzeczpospolita _, marsz nie będzie poświęcony tylko kwestii koncesji TV Trwam na multipleksie, ale gruntownej krytyce rządu.

Lewandowski zwrócił uwagę, że będzie to przede wszystkim protest antyrządowy. - _ Nieprzyznanie TV Trwam koncesji na multipleksie jest jednym z elementów _ - dodał. Władze związku zaapelowały do członków i sympatyków _ Solidarności _ o udział w proteście.

Czytaj więcej na podobne tematy w Money.pl
PiS skarży ustawę. "Zupełnie skandaliczna" PiS zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację Prawa o zgromadzeniach.
PiS jest lepsze, bo Ziobro nie ma charyzmy Ważny polityk PiS mówi Money.pl, dlaczego nie pójdzie za Ziobrą.
Kancelaria premiera przeżywa oblężenie W obronie Telewizji Trwam protestuje już 20 tysięcy osób. Część z nich przyszła bezpośrednio pod kancelarię premiera. Zobacz, co mówią o Donaldzie Tusku.
bESiehnm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)