Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
18.01.2013 12:30

Sondaż poparcia CBOS. 70 proc. badanych pozytywnie ocenia prezydenta

Zaskakujący wynik. Rośnie poparcie dla prezydenta, Sejmu i Senatu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

W styczniu 70 proc. badanych pozytywnie oceniło działalność prezydenta - wynika z sondażu CBOS. 23 proc. badanych dobrze wypowiedziało się o pracy Sejmu, a 28 proc. o działalności Senatu.

W porównaniu do grudniowego badania pozytywnych ocen działalności Bronisława Komorowskiego jest więcej o 8 pkt procentowych (w grudniu 62 proc.). Negatywnie pracę prezydenta oceniło w styczniu 18 proc. (spadek o 7 pkt proc. w porównaniu do grudnia).

Z kolei styczniowe notowania parlamentu - zauważa CBOS - są zbliżone do tych, które obserwowaliśmy w ciągu ubiegłego roku.

W porównaniu z wynikami grudniowymi można mówić o pewnej poprawie, bardziej znaczącej w przypadku Senatu. Odsetek badanych deklarujących uznanie dla pracy senatorów wzrósł o 7 pkt proc. (do 28 proc.); o 5 pkt proc. - do 48 proc. - ubyło niezadowolonych.

Działalność Sejmu oceniana jest dobrze przez 23 proc. respondentów - wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu do grudnia. 63 proc. badanych ocenia działalność posłów negatywnie. W grudniu było takich osób o 4 pkt proc. więcej.

Badanie przeprowadzono w dniach 3-9 stycznia 2013 roku na liczącej 1227 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej o sondażach poparcia w Money.pl
Fatalny sondaż. Tak źle ich jeszcze nie oceniali Działalność Sejmu dobrze ocenia tylko18 proc. respondentów, a krytycznie 67 proc.
Zaskakujący sondaż. Tylko prezydenta lubimy Aż 64 procent z nas źle ocenia pracę Sejmu. Negatywne oceny przeważają też w stosunku do Senatu. Tylko prezydent cieszy się uznaniem.
Tagi: sejm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz