Notowania

sytuacja w rosji
08.08.2013 07:23

Sondaż w Rosji. Czy rząd Miedwiediewa poprawi sytuację?

Działanie Miedwiediewa na stanowisku szefa rządu respondenci ocenili na 5 w 10-stopniowej skali. Od zeszłego roku wskaźnik aprobaty dla premiera spadł z 59 do 52 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Ponad rok od objęcia stanowiska premiera przez Dmitrija Miedwiediewa tylko 16 procent Rosjan wierzy, że jego rząd poprawi sytuację w kraju - wynika z sondażu niezależnego Centrum Jurija Lewady. Rok wcześniej w możliwości rządu wierzyło 23 procent ankietowanych.

W tym samym czasie z 35 do 44 procent wzrosła liczba osób pesymistycznie nastawionych do możliwości gabinetu Miedwiediewa. Jedna trzecia respondentów sondażu przeprowadzonego pod koniec lipca br. nie miała zdecydowanego zdania.

Działanie Miedwiediewa na stanowisku szefa rządu respondenci ocenili na 5 w 10-stopniowej skali. Od zeszłego roku wskaźnik aprobaty dla premiera spadł z 59 do 52 procent.

Z badania wynika, że od stycznia z 32 do 42 procent wzrósł odsetek Rosjan, którzy krytycznie oceniają działania rządu w dziedzinie gospodarki. Coraz mniej jest zadowolonych - obecnie 48 procent.

Wśród głównych pretensji badanych do rządu wymieniane są rosnące ceny i spadające dochody. Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1600 respondentów w 45 regionach kraju.

Badani krytykują też lekceważenie przez władze sfery socjalnej (29 procent), odstąpienie od programu rozwoju gospodarczego (19 procent). Niezadowoleni są też z podejmowanych przez rząd działań na rzecz bezpieczeństwa obywateli i walki z przestępczością (16 proc.) i posunięć podejmowanych w celu zmniejszenia bezrobocia (15 proc.).

Czytaj więcej w Money.pl
Miedwiediew broni najgłębszego jeziora globu Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew zapowiedział we wtorek zamknięcie położonego nad Bajkałem kombinatu celulozowo-papierniczego, który zdaniem obrońców środowiska zatruwa wody tego najgłębszego jeziora na świecie.
Miedwiediew udzielił wywiadu po skandalu _ Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew udzielił wywiadu rzeki dziennikowi Komsomolskaja Prawda _.
Rosjanie mają dość Putina. Oto sondaż Już ponad połowa Rosjan nie chce, aby Władimir Putin pozostał na Kremlu po 2018 roku, kiedy to w Rosji powinny się odbyć kolejne wybory prezydenckie.
Tagi: sytuacja w rosji, miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz