Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Speckomisja ma zaopiniować Wojtunika na szefa CBA, a Pytla na szefa SKW

0
Podziel się:

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych w środę ma zaopiniować kandydaturę
Pawła Wojtunika na szefa CBA; premier chce powołać go na to stanowisko na kolejną kadencję. Komisja
ma wydać też opinię nt. ppłk. Piotra Pytla, jako kandydata na szefa SKW.

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych w środę ma zaopiniować kandydaturę Pawła Wojtunika na szefa CBA; premier chce powołać go na to stanowisko na kolejną kadencję. Komisja ma wydać też opinię nt. ppłk. Piotra Pytla, jako kandydata na szefa SKW.

We wtorek opinię o obu kandydatach ma przyjąć kierowane przez premiera kolegium ds. służb specjalnych. Opinię musi też wydać prezydent Bronisław Komorowski.

Kadencja szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego kończy się w grudniu, premier chce powołać go na kolejną. W listopadzie premier mówił, że jest wyjątkowo zadowolony ze współpracy i efektów pracy Wojtunika, a także ze stylu, w jakim sprawuje on funkcję szefa CBA, "nie szukając pozornych efektów, nie słuchając mnie co ma robić, nie informując mnie wtedy, kiedy nie ma takiej potrzeby".

Ppłk. Pytel obecnie pełni obowiązki szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego; zastąpił odwołanego w październiku gen. Janusza Noska. Wcześniej był dyrektorem zarządu operacyjnego SKW.

Premier odwołał kierującego SKW od lutego 2008 r. Noska, bo w jego ocenie nie zapewniał cichego, skutecznego i bezkonfliktowego działania służby. Media podawały, że odwołanie Noska mogły mieć związek z konfliktem między nim a byłym już wiceszefem MON gen. Waldemarem Skrzypczakiem, który odpowiadał za zakupy sprzętu i uzbrojenia. W listopadzie zrezygnowali z pracy dwaj zastępcy Noska - płk Dariusz Pilarz i płk Maciej Hermel.(PAP)

ago/ bos/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)