Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śpiewak Chworostowski powita Nowy Rok skokiem ze spadochronem

1
Podziel się

TASS) - Cieszący się światową sławą rosyjski śpiewak, baryton,
Dmitrij Chworostowski powita Nowy Rok skokiem ze spadochronem, o czym sam poinformował w środę w
wywiadzie dla rosyjskiej agencji ITAR-TASS. Nie powiedział, gdzie zamierza oddać noworoczny skok ze
spadochronem.

bEikwWTF

TASS) - Cieszący się światową sławą rosyjski śpiewak, baryton, Dmitrij Chworostowski powita Nowy Rok skokiem ze spadochronem, o czym sam poinformował w środę w wywiadzie dla rosyjskiej agencji ITAR-TASS. Nie powiedział, gdzie zamierza oddać noworoczny skok ze spadochronem.

"To się stanie po raz pierwszy w moim życiu i mam nadzieję, że przemogę lęk wysokości, na który cierpię od dzieciństwa" - powiedział Chworostowski, który w środę daje jedyny koncert w Jekaterynburgu na Uralu.

Znamienity baryton przyjechał na Środkowy Ural w ramach tournee Tiumeń-Jekaterynburg-Perm. Wraz z Chworostowskim na scenie miejscowej filharmonii wystąpił Chór Akademicki "Mistrzowie śpiewu chóralnego".

bEikwWTH

Dmitrij Chworostwoski powiedział też w wywiadzie, że jego marzenie - jak najczęściej występować w Rosji - w końcu się spełnia.

"Dawniej mi się wydawało, że powinienem podbić swymi występami jak najwięcej krajów i narodów. I dopiero osiągnąwszy szczyty, zrozumiałem, że najważniejsze jest śpiewanie przed rodakami. Teraz mam coraz więcej możliwości, by to robić, i jestem niewypowiedzianie szczęśliwy" - powiedział śpiewak.

Jego zdaniem szczególnie ważne jest to, by młodzi ludzie zapełniali sale koncertowe.

"Próbuję przeciągnąć młodzież na naszą stronę, na stronę kultury" - powiedział Chworostowski.

bEikwWTN

Urodzony w roku 1962 w Krasnojarsku śpiewak występuje na czołowych scenach świata, m.in. w Metropolitan Opera, w Covent Garden i w La Scali.

Obecnie Chworostowski wraz z żoną Florence i dwojgiem dzieci mieszka w Londynie.(PAP)

mmp/ ro/

5327581

bEikwWUi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
anna
2 lata temu
zaraz mina dwa lata jak odszedł a ja ciagle jeszcze buszuje w internecie i ze lzami w oczach szukam i słucham i czytam wszystko co się DYMIRI ALEKSANDROWICZ CHWOROSTOWSKI zwie to jest silniejsze ode mnie i niech tak zostanie