Notowania

wiadomości
05.06.2012 08:12

Sprawdzian dla szóstoklasistów w dodatkowym terminie

We wtorek rano przeprowadzony zostanie sprawdzian dla szóstoklasistów, organizowany w dodatkowym terminie. Do sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej ma przystąpić 1044 szóstoklasistów, którzy nie mogli zrobić tego w kwietniowym terminie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*We wtorek rano przeprowadzony zostanie sprawdzian dla szóstoklasistów, organizowany w dodatkowym terminie. Do sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej ma przystąpić 1044 szóstoklasistów, którzy nie mogli zrobić tego w kwietniowym terminie. *

Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

Przystąpienie do sprawdzianu jest obowiązkowe. Uczniowie, którzy w ogóle nie przystąpią do niego w tym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i zgłosić się na egzamin za rok.

Jeśli szóstoklasista zamierza kontynuować naukę w gimnazjum rejonowym, to liczba uzyskanych przez niego punktów ze sprawdzianu nie ma większego znaczenia - i tak zostanie przyjęty do szkoły. W przypadku wyboru gimnazjum spoza rejonu czy szkół prywatnych i społecznych wynik sprawdzianu może decydować o tym, czy uczeń zostanie przyjęty do szkoły.

Sprawdzianu nie można powtórzyć ze względu na słaby wynik.

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, średni wynik uzyskany przez szóstoklasistów, którzy przystąpili w kwietniu tego roku do sprawdzianu to 22,75 punktów na 40 możliwych. Jeśli chodzi o czytanie, średni wynik szóstoklasistów wyniósł 6,25 na 10 możliwych punktów, pisanie - 5,88 na 10 pkt., rozumowanie - 4,11 na 8 pkt., korzystanie z informacji - 2,79 na 4 pkt., wykorzystywanie wiedzy w praktyce - 3,72 na 8 pkt. (PAP)

dsr/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz