Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sri Lanka: Miliband i Kouchner apelują o zawieszenie broni

0
Podziel się

Szefowie dyplomacji brytyjskiej i
francuskiej David Miliband i Bernard Kouchner, przebywający z
unijną misją mediacyjną na Sri Lance, zaapelowali w środę do
lankijskiego rządu o natychmiastowe zawieszenie broni z tamilskimi
separatystami.

bEiiubfV

Szefowie dyplomacji brytyjskiej i francuskiej David Miliband i Bernard Kouchner, przebywający z unijną misją mediacyjną na Sri Lance, zaapelowali w środę do lankijskiego rządu o natychmiastowe zawieszenie broni z tamilskimi separatystami.

"Teraz nadszedł czas zakończenia walk. Ochrona cywilów jest absolutnie najważniejsza" - powiedział szef brytyjskiego MSZ.

Miliband i Kouchner wezwali rząd w Kolombo, żeby pozwolił na dostęp pracowników organizacji pomocowych do strefy walk, gdzie między wojskami rządowymi i siłami rebeliantów osaczonych jest około 60 000 cywilów. Władze jednak odmówiły.

bEiiubfX

Szefowie MSZ Wielkiej Brytanii i Francji jako reprezentanci Unii Europejskiej przybyli na Sri Lankę z jednodniową misją mediacyjną, żeby doprowadzić do zawieszenia broni między lankijskim rządem i Tamilskimi Tygrysami i wyrazić zaniepokojenie losem uwięzionej w strefie walk ludności cywilnej. Dyplomaci mają w środę zobaczyć obóz dla uchodźców.

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE zaapelowali w poniedziałek o zawieszenie broni na Sri Lance, by Narody Zjednoczone mogły skoordynować akcję ewakuacji cywilów ze strefy walk.

Według ONZ, od stycznia w walkach na Sri Lance zginęło niemal siedem tysięcy ludzi. (PAP)

cyk/ ro/

bEiiubgd

1307 arch.

bEiiubgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)