Notowania

iran
16.02.2011 10:54

Starcia w Teheranie: Śmierć hipokrytom!

Zwolennicy irańskich władz starli się w Teheranie z antyrządowymi demonstrantami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zwolennicy irańskich władz starli się w środę w Teheranie z antyrządowymi demonstrantami podczas uroczystości pogrzebowych studenta zastrzelonego w trakcie poniedziałkowej manifestacji opozycji - podała na stronie internetowej irańska telewizja państwowa IRIB.

_ Studenci i ludzie uczestniczący w pogrzebie studenta Saniego Zaleha, który zginął śmiercią męczeńską, starli się z niewielką grupą ludzi najwyraźniej związanych z ruchem buntowników i wyparli ich, wznosząc hasła: śmierć hipokrytom _ - napisano na stronie IRIB. Hipokrytami władze irańskie nazywają opozycjonistów.

Zaleh został zastrzelony podczas manifestacji poparcia dla rewolty w Tunezji i Egipcie - pierwszej opozycyjnej demonstracji zorganizowanej w Iranie od ponad roku. O zabicie studenta rząd obwinił antyrządowych manifestantów, natomiast według opozycyjnych stron internetowych, student zginął z rąk sił bezpieczeństwa. Jak pisze agencja Reutera, dla obu stron Zaleh stał się męczennikiem.

Władze w Teheranie obawiają się, że manifestacje poparcia dla rewolt w państwach Afryki Północnej mogą przerodzić się w masowe antyrządowe demonstracje w samym Iranie.

Czym Iran różni się od Egiptu? Zobacz materiał CNN (ang.):

Rządzący krajem skrajni konserwatyści islamscy zdławili protesty opozycji po reelekcji prezydenta Mahmuda Ahmadineżada w 2009 roku w wyborach, które według opozycji były sfałszowane.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t74930.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;iranie;zamieszki;smierc;dyktatorowi,208,0,771536.html) W Iranie zamieszki: "Śmierć dyktatorowi" Irańskie siły bezpieczeństwa starły się z uczestnikami manifestacji w Teheranie oraz Isfahanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t103690.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iranska;opozycja;wzywa;do;pokojowego;wiecu,41,0,770857.html) Irańska opozycja wzywa do pokojowego wiecu Ma on być przeprowadzony jako objaw solidarności z demonstrantami z Tunezji i Egiptu.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz