Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stolica: Aresztowano matkę martwego noworodka

0
Podziel się

Aresztowano matkę noworodka, którego ciało znaleziono w lipcu br. w altanie
śmietnikowej w Warszawie. Ustalono, że dziewczynka urodziła się żywa. Aleksandrze R. grozi do 5 lat
więzienia.

bErjYxZx

Aresztowano matkę noworodka, którego ciało znaleziono w lipcu br. w altanie śmietnikowej w Warszawie. Ustalono, że dziewczynka urodziła się żywa. Aleksandrze R. grozi do 5 lat więzienia.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura, w wyniku czynności prokuratury i policji, zatrzymano matkę dziecka, 23-letnią Aleksandrę R. Przedstawiono jej zarzut dzieciobójstwa. Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Sąd wydał decyzję o aresztowaniu jej na 3 miesiące.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów. Oględziny zwłok nie wykazały żadnych obrażeń zewnętrznych. Ze wstępnych ustaleń sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej w Warszawie wynika, że dziewczynka urodziła się żywa. Biegli nie byli w stanie stwierdzić jednak przyczyny zgonu, dlatego będą przeprowadzone dodatkowe badania. Zabezpieczono materiał DNA.

bErjYxZz

Art. 149 Kodeksu karnego stanowi, że matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.(PAP)

sta/ abr/

bErjYyaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)