Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stolica: Jedna z najstarszych orkiestr wojskowych świętuje 70-lecie

0
Podziel się:

Orkiestra Wojskowa w Warszawie, jedna z najstarszych w polskich siłach
zbrojnych, obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Benefis zespołu zaplanowano na poniedziałek w
stołecznym Teatrze Kwadrat.

bEswoguZ

Orkiestra Wojskowa w Warszawie, jedna z najstarszych w polskich siłach zbrojnych, obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Benefis zespołu zaplanowano na poniedziałek w stołecznym Teatrze Kwadrat.

Podczas gali muzycy zaprezentują różnorodny repertuar. "Wykonane zostaną utwory muzyki operowej, operetkowej, musicalowej oraz szlagiery estradowe" - powiedziała ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch z Dowództwo Garnizonu Warszawa, któremu podlega zespół.

"Od wielu lat orkiestra współtworzy wizerunek najważniejszych uroczystości narodowych" - dodała. Muzycy uczestniczą paradach marszowych podczas uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych, a także biorą udział w koncertach, festiwalach, konkursach w kraju i za granicą.

bEswogvb

W orkiestrze gra 41 muzyków, którzy na co dzień ćwiczą w jednostce w warszawskiej w Wesołej. Zespół powstał w 1943 r. w Sielcach razem z 1 Dywizją Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Przez lata występował podczas najważniejszych uroczystości PRL i III RP.

Z orkiestrą występują śpiewacy m.in. z Teatru Wielkiego w Warszawie, Opery Novej w Bydgoszczy, teatrów muzycznych z Poznania i Lublina oraz muzycy z polskich orkiestr symfonicznych. Zespół ma na swoim koncie płyty z muzyką klasyczną, marszową, filmową i rozrywkową. Dwa razy wystąpił w filmach - w "Misji specjalnej" Janusza Rzeszewskiego z 1987 r. i "Długim weekendzie" Roberta Glińskiego z 2004 r. (PAP)

ral/ ala/

bEswogvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)