Notowania

wiadomości
28.06.2012 19:41

Stolica: Od 3 lipca remont torowiska na ul.Marszałkowskiej

3 lipca rozpocznie się remont torowiska na ul. Marszałkowskiej na odcinku między pl. Zbawiciela i ul. Piękną. Kierowców czeka wiele zmian w ruchu. Modernizacja potrwa do 16 września - poinformowali w czwartek przedstawiciele urzędu miasta i Tramwajów Warszawskich.

Podziel się
Dodaj komentarz

3 lipca rozpocznie się remont torowiska na ul. Marszałkowskiej na odcinku między pl. Zbawiciela i ul. Piękną. Kierowców czeka wiele zmian w ruchu. Modernizacja potrwa do 16 września - poinformowali w czwartek przedstawiciele urzędu miasta i Tramwajów Warszawskich.

Prace podzielone będą na trzy etapy: pierwszy obejmie fragment od pl. Zbawiciela do ul. Pięknej, w drugim wyremontowane zostaną tory od ul. Pięknej do Żurawiej, w trzecim - pomiędzy ul. Żurawią i ul. Widok.

Na całej długości prac wymienione zostaną podbudowy pod torowiskiem, podkłady oraz same tory. Nowa będzie także nawierzchnia z betonu asfaltowego. Tramwaje Warszawskie przebudują również siedem przystanków, wyposażając je w wypustki i pasy ostrzegawcze dla osób niewidomych i niedowidzących. Na torowisku od ul. Widok do ul. Królewskiej tory zostaną wyregulowane, będzie wymieniona też część krawężników.

Pomiędzy pl. Zbawiciela i ul. Waryńską ma powstać tzw. torowisko trawiaste. "To pierwsze tego typu rozwiązanie w centrum Warszawy. Pozwoli na redukcję drgań i hałasu" - powiedział Robert Grzywacz z Tramwajów Warszawskich.

Prace pomiędzy pl. Konstytucji i rondem Dmowskiego wiążą się z okresowym zamykaniem skrzyżowań z ul. Marszałkowską. Fragmenty będą zamykane po kolei i otwierane po zakończeniu prac w danym rejonie. Przez cały okres prac zawężone będą pasy przyległe do torowiska.

Od 3 do 15 lipca zamknięte będą skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z ulicą Wilczą i Żurawią. Objazd dla Wilczej będzie prowadził ulicą Wspólną lub Piękną, a dla Żurawiej - ul. Hożą.

Od 16 do 29 lipca kierowcy jadący ul. Piękną ominą plac budowy tymczasową jezdnią poprowadzoną przez przystanki tramwajowe. Dla zamkniętego skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z z ul. Wspólną, poprowadzony zostanie objazd ul. Wilczą lub Piękną.

Między 30 lipca a 10 sierpnia objazd Hożej będzie przebiegał przez ul. Piękną. Prace na głównym skrzyżowaniu centrum Warszawy - przecięciu Alei Jerozolimskich z ulicą Marszałkowską zaplanowane są na okres od 11 do 26 sierpnia. Kierowcy poruszający się Alejami ominą plac budowy tymczasowymi jezdniami poprowadzonymi przez przystanki tramwajowe. W każdym kierunku pozostaną po dwa pasy ruchu.

Od 27 sierpnia do 16 września, w związku z remontem torowiska od ul. Żurawiej do ul. Widok, wyłączone z ruchu zostaną skrajne pasy obydwu jezdni ul. Marszałkowskiej.

Remont torowiska na ul. Marszałkowskiej powiązany jest z wyłączeniem ruchu tramwajowego na potrzeby budowy centralnego odcinka II linii metra. Od wiosny nie jeżdżą tramwaje na trasie Marszałkowska - Andersa oraz Pl. Zbawiciela - Stawki.

Przy okazji modernizacji torowiska na ul. Marszałkowskiej wymieniona zostanie magistrala wodociągowa znajdująca się w chodniku na wysokości ul. Królewskiej i Widok. Kierowcy nie muszą obawiać się utrudnień w ruchu samochodowym. Na zwężenie chodnika muszą się przygotować piesi.

Koszt modernizacji szacowany jest na 14 milionów złotych. W sumie wyremontowanych zostanie 2400 metrów linii tramwajowych.

"Ten remont nie jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Z takich funduszy dotowane są większe projekty, np. inwestycja na ulicach Targowej i Zielenieckiej" - powiedział PAP rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Michał Powałka.(PAP)

kk/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz