Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajki w Grecji: urzędy i transport

0
Podziel się:

Setki tysięcy Greków przystąpiły do strajków w proteście przeciwko rządowemu programowi drastycznych oszczędności.

Strajki w Grecji: urzędy i transport
(PAP/EPA)

Setki tysięcy Greków przystąpiły w środę do strajków w proteście przeciwko rządowemu programowi drastycznych oszczędności. Tym razem strajkują głównie pracownicy sektora publicznego. Do strajku wezwały największe centrale związkowe GSEE i ADEDY.

Na zdjęciu zamieszki w Atenach 6 maja podczas protestu lekarzy i pielęgniarek

Zamknięte są ministerstwa, urzędy podatkowe, wiele szkół, urzędy miejskie i gminne. Z Pireusu nie wypłynął w środę rano ani jeden prom. W południe na cztery godziny prace mają porzucić kontrolerzy ruchu lotniczego. Przewiduje się odwołanie setek lotów na trasach krajowych i znaczne opóźnienia lotów międzynarodowych.

O godz. 6 strajk, mający potrwać całą dobę, rozpoczęli dziennikarze. W radiu i telewizji nie ma programów informacyjnych.

W Atenach i innych dużych miastach zapowiedziano na środę wielkie demonstracje. W przeszłości wiele takich protestów przeradzało się w zamieszki.

Zobacz także: Pomoc dla Grecji. Inspektorzy MFW w Atenacj (France24English, ang.):

Jest to już dziesiąty duży strajk od czasu, gdy przed rokiem rząd zaczął wprowadzać rygorystyczny program oszczędnościowy. Dla przeżywającej kryzys zadłużenia Grecji oszczędności i reformy były warunkiem uzyskania wielomiliardowej pomocy od Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t136950.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/grecja;bez;informacji;strajk;dziennikarzy,104,0,807784.html) Grecja bez informacji. Strajk dziennikarzy Grecki kryzys dotknął kolejną grupę zawodową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;strajk;w;grecji;teraz;lekarze,88,0,802648.html) Znów strajk w Grecji. Teraz lekarze Lekarze pracujący w systemie pomocy społecznej Grecji rozpoczęli 48-godzinny strajk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)