Notowania

wiadomości
18.11.2012 17:42

Strefa Gazy: 11 cywilów zginęło w izraelski ataku z powietrza

W izraelskim ataku z powietrza na Strefę Gazy w niedzielę śmierć poniosło jedenaścioro cywilów, w tym czworo dzieci - poinformował rzecznik kierowanego przez Hamas MSW w Gazie. Liga Arabska wyśle do Gazy we wtorek delegację.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W izraelskim ataku z powietrza na Strefę Gazy w niedzielę śmierć poniosło jedenaścioro cywilów, w tym czworo dzieci - poinformował rzecznik kierowanego przez Hamas MSW w Gazie. Liga Arabska wyśle do Gazy we wtorek delegację. *

Izraelska rakieta zniszczyła całkowicie trzykondygnacyjny budynek - pisze Reuters, dodając, żę wśród zabitych są oprócz dzieci także cztery kobiety. "Masakra rodziny Dalu zostanie ukarana" - powiedział przedstawiciel Hamasu.

Rzecznik służb medycznych w Gazie poinformował, że liczba ofiar śmiertelnych po stronie palestyńskich wzrosła do 66. W tej liczbie jest 32 cywilów.

Liga Arabska zapowiedziała tymczasem na wtorek wizytę swojej delegacji w Strefie Gazy. W skład delegacji, kierowanej przez przewodniczącego Ligi Nabila Elaraby'ego, ma wejść kilku ministrów spraw zagranicznych z krajów arabskich. Przedstawiciel organizacji powiedział Reutersowi w Kairze, że celem wizyty jest zademonstrowanie solidarności z Palestyńczykami.

W ramach zabiegów o rozwiązanie konfliktu w Strefie Gazy do Kairu przyjedzie w poniedziałek sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Jak podało egipskie ministerstwo spraw zagranicznych, podczas spotkania z prezydentem Mohammedem Mursim omówiona zostanie rola Egiptu w staraniach o zakończenie kryzysu. Ki Mun pozostanie w Kairze do wtorku.

Ki Mun wezwał w piątek Izrael do zachowania "najdalej posuniętej powściągliwości" w akcji wojskowej wobec Strefy Gazy i zaapelował do obydwu stron o przerwanie "eskalacji konfliktu".(PAP)

lep/ ro/

12656502 12655673 12655835

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz