Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Święta i Sylwester w Zakopanem bardzo popularne wśród turystów

0
Podziel się

Zakopiańskie hotele i pensjonaty o wysokim standardzie są już w większości
zarezerwowane na okres świąteczno-noworoczny. Turyści mogą jeszcze znaleźć miejsca w popularnych
kwaterach prywatnych - powiedziała PAP Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

bErJwcbp

Zakopiańskie hotele i pensjonaty o wysokim standardzie są już w większości zarezerwowane na okres świąteczno-noworoczny. Turyści mogą jeszcze znaleźć miejsca w popularnych kwaterach prywatnych - powiedziała PAP Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

"Z tegorocznych rezerwacji wynika, że goście najczęściej poszukują dobrze zorganizowanego wypoczynku, to znaczy nie tylko noclegu i wyżywienia, ale także wieczerzy wigilijnej, zabawy sylwestrowej i dodatkowych atrakcji na przykład kuligu czy ogniska. Takie pakiety wypoczynkowe sprzedają się najlepiej. Rezerwacje na zorganizowane święta i Sylwestra przyjmujemy już od września" - powiedziała PAP Wojtowicz.

Zdaniem Wojtowicz ceny noclegu pod Tatrami w okresie świąteczno-noworocznym pozostały bez zmian w stosunku do u biegłego roku. Nocleg w popularnej kwaterze prywatnej kosztuje 50 zł, a w hotelu o wysokim standardzie - od 250zł.

bErJwcbr

Hotelarze twierdzą, że Zakopane w Sylwestra - podobnie jak w latach ubiegłych - będzie pełne turystów. Szacuje się, że Nowy Rok w Zakopanem każdego roku wita ok. 100 tys. gości. Pod Giewontem nie jest organizowana żadna masowa impreza. Turyści witają nowy rok na zorganizowanych balach, biesiadach regionalnych oraz spontanicznie na Krupówkach czy zakopiańskich wzgórzach: Gubałówce i Antałówce.(PAP)

szb/ drag/

bErJwcbS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)