Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętokrzyskie: Festiwal Wędrowania od czwartku

0
Podziel się

Warsztaty malowania ziemią, tworzenia świec, tańce słowiańskie, wystawy
malarstwa i fotografii oraz koncerty to m.in. atrakcje Festiwalu Wędrowania, który rozpocznie się w
czwartek w Dąbrowie Dolnej (Świętokrzyskie). Festiwal przez trzy dni odbywać się będzie w kilku
miejscach regionu.

bErITanF

Warsztaty malowania ziemią, tworzenia świec, tańce słowiańskie, wystawy malarstwa i fotografii oraz koncerty to m.in. atrakcje Festiwalu Wędrowania, który rozpocznie się w czwartek w Dąbrowie Dolnej (Świętokrzyskie). Festiwal przez trzy dni odbywać się będzie w kilku miejscach regionu.

Jak poinformowała PAP w środę Krystyna Nowakowska ze Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Wsi Odnowica, które jest organizatorem imprezy, przesłaniem festiwalu jest przedstawienie regionu świętokrzyskiego poprzez ciekawych ludzi, którzy na tym terenie prowadzą swoje gospodarstwa.

"Miejsca, w których odbywa się festiwal zwykle nie są promowane, a my chcemy pokazać, że żyją tam ludzie, którzy zajmują się ciekawymi sprawami" - dodała. Festiwal - jej zdaniem - nie wędruje utartymi szlakami, ale pokazuje inne oblicze regionu świętokrzyskiego, jego artystyczny i twórczy potencjał.

bErITanH

Wędrówka wokół Gór Świętokrzyskich rozpocznie się w czwartek w Leśniczówce w Dąbrowie Dolnej, gdzie odbywać się będą warsztaty malowania gliną. Oprócz tego w programie znalazły się takie atrakcje jak jarmark, spektakle plenerowe, animacje cyrkowe dla dzieci, warsztaty tańca tradycyjnego oraz koncerty przygotowane przez artystów zaprzyjaźnionych ze stowarzyszeniem, które organizuje festiwal.

W piątek festiwal przeniesie się do kilku miejscowości na terenie regionu świętokrzyskiego, gdzie znajdują się gospodarstwa agroturystyczne. I tu będzie można m.in. wziąć udział w nauce tańców słowiańskich, w warsztatach robienia świec, poznać technikę przygotowania tynków glinianych, obejrzeć wystawę prac malarskich oraz posłuchać koncertu gitarowego. Jak dodała Nowakowska będzie można też wziąć udział w pieczeniu chleba oraz w warsztatach zielarskich i tkackich. Aby ułatwić wędrówkę pomiędzy miejscami, w których odbywa się festiwal, powstała specjalna mapka, którą można znaleźć na stronie internetowej organizatora www.odnowica.milaparila.pl.Wieczorem nad stawem przy Szklanym Domu w Ciekotach odbędzie się koncert. Wystąpi Margaux Kier, aktorka, która od dzieciństwa "wędruje" między Polską i Niemcami. Artystka wykonuje piosenki aktorskie głównie w języku polskim i niemieckim. Oprócz tego w Szklanym Domu Stefana Żeromskiego w Ciekotach koło Kielc każdy będzie mógł wypożyczyć rower i dojechać nim do miejsc,
gdzie odbywać się będzie festiwal. W sobotę festiwal wróci do Leśniczówki w Dąbrowie Dolnej, gdzie publiczność będzie miała okazję posłuchać zespołu "Ankh", Radosława Nowakowskiego i Mieczysława Litwińskiego w specjalnie przygotowanym projekcie "Mieli rano dobry humor" oraz grup "Jaźna" i "Nowica 9". Tego dnia odbędą się również liczne wystawy i spotkania z artystami oraz wystawy fotograficzne i malarskie. Festiwal Wędrowania odbędzie się po raz piąty. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi Odnowica, a partnerami artyści, wolontariusze i przyjaciele stowarzyszenia, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach, Muzeum Wsi Kieleckiej, Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Świętokrzyski Park Narodowy. (PAP)kps/ abe/

bErITaoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)