Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Świętokrzyskie: Projekt profilaktyczny "Nieproszeni w szkole"

0
Podziel się:

375 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kieleckiego, 106
nauczycieli i 185 rodziców w mijającym roku szkolnym brało udział w projekcie profilaktycznym
"Nieproszeni w szkole". Akcja, która ma zapobiegać narkomanii, po wakacjach będzie kontynuowana.

375 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kieleckiego, 106 nauczycieli i 185 rodziców w mijającym roku szkolnym brało udział w projekcie profilaktycznym "Nieproszeni w szkole". Akcja, która ma zapobiegać narkomanii, po wakacjach będzie kontynuowana.

W poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Kielcach nagrodzono laureatów konkursu na logo projektu, które będzie umieszczone na koszulkach i w materiałach promujących akcję. Zwyciężył Dominik Szczukiewicz z Zespołu Szkół w Chmielniku.

Zdaniem dyrektora chmielnickiej szkoły Sławomira Wójcika, w małych miasteczkach problem narkomanii jest może mniejszy niż w dużych miastach, ale aktualnie narkotyki i dopalacze są dostępne wszędzie.

W kończącym się roku szkolnym w ramach projektu odbyły się warsztaty z udziałem policjantów i psycholog skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców. Według Lidii Grzanki ze starostwa, spotkania były szczególnie cenne dla rodziców, do których rzadko trafiają projekty profilaktyczne, i którzy często nie mają na ten temat wiedzy. Policjanci pokazywali nauczycielom i rodzicom atrapy narkotyków.

Uczniowie byli szczególnie zadowoleni z warsztatów z psychologami, którzy uczyli ich jak komunikować się z rówieśnikami, jak nie ulec naciskom grupy, mówili o samoocenie i o wpływie substancji psychoaktywnych na zdrowie.

Starostwo będzie kontynuowało finansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt po wakacjach. Oprócz kolejnego cyku warsztatów odbędzie się m.in. turniej piłki ręcznej i spotkania z zawodnikami drużyny VIVE Targi Kielce.

Według organizatorów projektu, z badań przeprowadzonych w regionie świętokrzyskim wynika, że co piąty uczeń trzeciej klasy gimnazjalnej miał kontakt z marihuaną, a 6 procent uczniów przyznaje, że zażywało amfetaminę.˙Wskaźniki badań wśród 17-latków są dwukrotnie wyższe. (PAP)

agn/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)