Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Świętokrzyskie: Zakaz ruchu pojazdów z towarami niebezpiecznymi

0
Podziel się:

Od piątku od godz. 18 w woj. świętokrzyskim obowiązywać ma zakaz poruszania
się pojazdów przewożących towary niebezpieczne. Wiąże się to z uroczystościami pogrzebowymi ofiar
katastrofy pod Smoleńskiem - poinformowała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba.

bEEhMKUR

Od piątku od godz. 18 w woj. świętokrzyskim obowiązywać ma zakaz poruszania się pojazdów przewożących towary niebezpieczne. Wiąże się to z uroczystościami pogrzebowymi ofiar katastrofy pod Smoleńskiem - poinformowała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba.

Zakaz obowiązuje od godz. 18 w piątek do godz. 6 w poniedziałek. Jest podyktowany koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa osobom udającym się na uroczystości pogrzebowe do Warszawy i Krakowa.

Przez teren województwa świętokrzyskiego biegnie trasa krajowa nr 7 łącząca Warszawę z Krakowem, a także droga krajowa 79, tzw. nadwiślanka, Warszawa - Sandomierz - Kraków.

bEEhMKUT

Drogowcy spodziewają się w ten weekend na krajowej "siódemce" nawet miliona samochodów. Jak poinformowała rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec, GDDKiA zobligowała wykonawców remontów na drogach do przerwania robót na czas weekendu lub prowadzenia ich tak, by nie utrudniać ruchu.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w Niestachowie między Osiekiem a Połańcem na trasie 79; ruch tam odbywa się wahadłowo, gdyż rozebrano część mostu. W innych miejscach wykonawcy remontów nie będą prowadzić prac, które mogłyby utrudniać ruch.(PAP)

agn/ pad/ jbr/

bEEhMKVu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)