Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
william
06.01.2013 16:50

Syn Kate i Williama. Dar królowej dla wnuka - Anmer Hall

Budynek posiadający tzw. status grade II, co nakłada na użytkownika obowiązek zachowania jego charakteru, jest częścią królewskich włości od 1898 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chris Jackson /Photoshot/REPORTER)

*Elżbieta II podaruje wnukowi Williamowi posiadłość Anmer Hall z końca XVIII w. położoną w odległości 3 km od jej prywatnego pałacu Sandringham we wschodniej Anglii - poinformował _ Sunday Telegraph _. *

Budynek posiadający tzw. status grade II, co nakłada na użytkownika obowiązek zachowania jego charakteru, jest częścią królewskich włości od 1898 r. Książę Cambridge William zna go z dzieciństwa.

_ Dom jest zarezerwowany dla Williama i Kate _ - cytuje gazeta źródło na dworze Elżbiety II.

W latach 1972-90 w Anmer Hall mieszkał książę i księżna Kentu. Do 2017 r. wynajęty jest przedsiębiorcy Jamesowi Everettowi, który nie chciał powiedzieć, jakie ma plany.

Drugi w sukcesji do tronu książę William i jego żona Catherine, spodziewająca się pierwszego dziecka, mieszkają obecnie na terenie Pałacu Kensington w zachodnim Londynie, gdzie mają przytulne gniazdko zwane Nottingham Cottage. Jeszcze w tym roku przeprowadzą się oni do jednego z apartamentów pałacowych, swego czasu użytkowanego przez księżniczkę Małgorzatę (młodszą siostrę Elżbiety II). Do Nottingham Cottage wprowadzi się natomiast książę Harry, obecnie pełniący służbę wojskową w Afganistanie.

Na potrzeby książęcej pary Pałac Kensington został odnowiony z pieniędzy podatnika, choć koszt wewnętrznego wystroju wzięła na siebie Elżbieta II. William i Kate wynajmują też domek na farmie na wyspie Anglesey w północnej Walii, gdzie książę pełni służbę w bazie lotniczej RAF Valley.

Sandringham to miejsce, w którym rodzina królewska tradycyjnie spędza święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Pałac otoczony prywatnymi włościami królewskimi jest otwarty dla zwiedzających w czasie, gdy nie przebywa w nim królowa.

Na terenie posiadłości jest ok. 150 nieruchomości. Sandringham jest prywatną własnością rodziny królewskiej od 1862 r.

Czytaj więcej o sytuacji w Wielkiej Brytanii w Money.pl
Elżbieta II zrobiła to po raz pierwszy. Czemu dziś? Udział w dzisiejszym posiedzeniu gabinetu jest jednym z elementów obchodów 60. rocznicy panowania Elżbiety II.
Prawnuk Elżbiety II detronizuje księcia Karola Trzech dziedziców tronu to o jednego za dużo - uważa historyk monarchii Michael Thornton.
Książęca para otworzyła Narodowe Centrum Piłkarskie Książę William i jego żona Kate otworzyli ośrodek, dzięki któremu reprezentacja ma odnieść sukces na arenie międzynarodowej.
Tagi: william, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz