Notowania

wojna w libii
14.09.2011 08:14

Syn obalonego dyktatora w Nigrze. Pod strażą służb

Jeden z synów obalonego libijskiego dyktatora przybył do stolicy Nigru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Saadi Kadafi przybył wczoraj wieczorem do stolicy Nigru- poinformowały władze tego kraju. *

Saadi Kadafi został przewieziony z Agadezu na północy kraju do Niamey na pokładzie samolotu transportowego C-130 nigerskiej armii i znajduje się pod strażą służb bezpieczeństwa.

Kilka dni temu 38-letni syn Muammara Kadafiego przekroczył granicę z Nigrem. Źródła rządowe w Niamey poinformowały, że Saadi zabiega - podobnie jak trzech generałów libijskich, którzy także uciekli na terytorium południowego sąsiada - o azyl polityczny w Nigrze.

Saadi, należący do wewnętrznego kręgu współpracowników ojca, znany jest za granicą jako wielbiciel piłki nożnej. Przez pewien czas grał nawet w kilku włoskich klubach, jednak nie zrobił tam kariery. Od kilku lat służył w wojsku, gdzie dowodził elitarną jednostką.

Libijscy rebelianci szykują się do walki w Sabhie (CNN, ang.):

Jeszcze niedawno znajdował się on w jednym z ostatnich bastionów Kadafiego - Bani Walid, ok. 150 km na wschód od Trypolisu. O to miasto toczą się zaciekłe walki. W końcu sierpnia Saadi twierdził, że dysponując pełnomocnictwami od swego ojca, skontaktował się z kierownictwem Narodowej Rady Libijskiej w Trypolisie w ramach wysiłków na rzecz przerwania rozlewu w Libii.

Czytaj więcej o sytuacji w Libii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t155855.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;libii;zbrodnie;popelnialy;obie;strony,148,0,907924.html) "W Libii mordowali zarówno jedni i drudzy" Amnesty International: kraj może pogrążyć się w błędnym kole krwawych ataków i odwetów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;sprzedal;prawie;30;ton;zlota;brakowalo;mu;gotowki,203,0,905419.html) Kaddafi zarobił na tym miliard dolarów Libijski bank centralny sprzedał 20 proc. krajowych rezerw złota o wartości ponad miliarda dolarów w kwietniu lub w maju, gdy instytucja była jeszcze kontrolowana przez rząd Muammara Kadafiego - poinformował nowy gubernator banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;to;wojna;psychologiczna;pokonamy;nato,178,0,905138.html) Kaddafi mówi, że wcale go tam nie ma Muammar Kadafi zaprzeczył w nagraniu telefonicznym, wyemitowanym w nocy na antenie syryjskiej telewizji Arrai, że uciekł do Nigru. Informacje na ten temat nazwał kłamstwami.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz