Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Synoptycy już wiedzą: To najgorsze upały od 1000 lat

0
Podziel się

Rosja ma archiwum niebezpiecznych sytuacji pogodowych z tysiąca lat.

Synoptycy już wiedzą: To najgorsze upały od 1000 lat
(PAP/EPA)
bDAAbqWd

- _ Nękające Rosję od początku lipca upały, które spowodowały gigantyczne pożary w okolicach Moskwy, są najgorsze od tysiąca lat - _ oświadczył szef rosyjskiego urzędu meteorologicznego Rosgidromiet Aleksandr Frołow.

_ - Mamy archiwum niebezpiecznych sytuacji pogodowych z tysiąca lat. Można powiedzieć, że w tym okresie na terytorium naszego kraju nie powstała podobna sytuacja, jeśli chodzi o upały _ - oznajmił Frołow i podkreślił, że od czerwca temperatura na znacznej części terytorium Rosji przekraczała normę klimatyczną o 7-11 stopni. W Moskwie rekord upałów został w tym czasie pobity 16 razy.

29 lipca padł historyczny rekord temperatury w Moskwie: 38,2 stopni C, a następnie w Petersburgu: 37,1 stopni C. W pożarach lasów, które szaleją od końca lipca, zginęły już 52 osoby.

bDAAbqWf
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t103192.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dym;z;rosji;rozprzestrzenia;sie;poza;granice;kraju,96,0,652896.html) Dym z Rosji rozprzestrzenia się poza granice kraju Fińscy eksperci wykryli w powietrzu większe niż zwykle zanieczyszczenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t103190.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pozary;w;rosji;powoli;ustepuja;-;wiecej;gasza;niz;wybucha,97,0,652897.html) Pożary w Rosji powoli ustępują - więcej gaszą niż wybucha Dziś na terytorium Federacji Rosyjskiej szalały 554 pożary.
bDAAbqWG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)