Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Fotoreporter AFP zginął w bombardowaniu

0
Podziel się

Syryjski fotoreporter francuskiej agencji prasowej AFP, Mohaf
el-Modahi, zginął w sobotę podczas walk w mieście Dajr az-Zaur na wschodzie kraju - poinformowała w
niedzielę Syryjska Koalicja Narodowa, główne ugrupowanie opozycyjne.

bErcRWBN

Syryjski fotoreporter francuskiej agencji prasowej AFP, Mohaf el-Modahi, zginął w sobotę podczas walk w mieście Dajr az-Zaur na wschodzie kraju - poinformowała w niedzielę Syryjska Koalicja Narodowa, główne ugrupowanie opozycyjne.

AFP potwierdziła śmierć swego współpracownika i zacytowała jednego z jego kolegów, który powiedział, że Modahi zginął w czasie bitwy między siłami rządowymi i opozycyjnymi.

Fotoreporter pracował dla AFP dokumentując przebieg wydarzeń od pierwszych dni walk powstańczych i "pracował pod kulami i bombami, rzucając wyzwanie machinie wojennej reżimu" - powiedział jeden z powstańczych dowódców.

bErcRWBP

Organizacja Reporterzy bez Granic wyrażała niejednokrotnie zaniepokojenie losem lokalnych i zagranicznych dziennikarzy pracujących w objętej wojną Syrii, których "różni uczestnicy konfliktu" biorą na cel lub nawet wykorzystują jako zakładników.

Od wybuchu wojny domowej w Syrii w 2011 roku zginęło z rąk żołnierzy wojsk reżimowych i członków oddziałów opozycyjnych co najmniej 24 zawodowych dziennikarzy i sześćdziesięciu spośród tych, którzy podjęli się pracy dziennikarskiej z obywatelskiego obowiązku - napisała w ogłoszonym w lipcu oświadczeniu organizacja Reporterzy bez Granic. (PAP)

ik/ ap/

14684483

bErcRWCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)