Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Media: uprowadzono pracowników Czerwonego Krzyża

0
Podziel się

TASS) - Według syryjskich mediów państwowych w prowincji Idlib w
północno-zachodniej Syrii uzbrojeni napastnicy uprowadzili w niedzielę pracowników misji
Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) po ostrzelaniu ich pojazdów.

bEpDoloB

TASS) - Według syryjskich mediów państwowych w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii uzbrojeni napastnicy uprowadzili w niedzielę pracowników misji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) po ostrzelaniu ich pojazdów.

Powołując się na władze lokalne, agencja SANA poinformowała, że napastnicy najpierw zablokowali drogę, którą jechali pracownicy Czerwonego Krzyża, uprowadzeni następnie w nieznane miejsce.

Pracowników misji MKCK w Syrii porwała "uzbrojona grupa terrorystyczna" - podała agencja, używając sformułowania, którym syryjskie władze reżimowe często określają rebeliantów walczących o obalenie prezydenta Baszara el-Asada.

bEpDoloD

Więcej szczegółów nie podano. Agencji Reutera nie udało się potwierdzić też tego doniesienia w innych źródłach. Rosyjska agencja ITAR-TASS podała, powołując się na źródła w syryjskich służbach, że porwano trzech pracowników MKCK.

Rzecznik MKCK w Genewie powiedział, że nie może ani potwierdzić, ani zaprzeczyć doniesieniu rosyjskich mediów o porwaniu trzech pracowników organizacji w prowincji Idlib. "Ustalamy fakty" - powiedział Ewan Watson.(PAP)

klm/ kar/

14794325

bEpDolpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)