Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Około 4 500 zabitych podczas ramadanu

0
Podziel się

Co najmniej 4 420 osób zginęło w Syrii podczas świętego dla muzułmanów
miesiąca, ramadanu. Dwie trzecie ofiar stanowią rebelianci, w przeciwieństwie do roku ubiegłego,
kiedy byli to cywile - poinformowało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

bErjXKcB

Co najmniej 4 420 osób zginęło w Syrii podczas świętego dla muzułmanów miesiąca, ramadanu. Dwie trzecie ofiar stanowią rebelianci, w przeciwieństwie do roku ubiegłego, kiedy byli to cywile - poinformowało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Jak precyzuje ta opozycyjna organizacja z siedzibą w Londynie, w czasie ramadanu w Syrii śmierć poniosło 1 386 cywilów, w tym 302 dzieci.

Wśród ofiar jest 1 172 cywilów, którzy chwycili za broń przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada, 1 010 żołnierzy syryjskiej armii, 485 dżihadystów, 211 członków proreżimowych milicji i 64 dezerterów. 92 ciał nie zidentyfikowano.

bErjXKcD

W ubiegłym roku wśród 5 440 zabitych podczas ramadanu było 4 114 cywilów; w 2011 r. w tym czasie zginęło 473 cywilów.

Spadek liczby ofiar wśród ludności cywilnej należy tłumaczyć tym, że ustabilizowały się linie frontu i zmienił się charakter konfliktu - zauważa agencja AFP. "Cywile uciekają z terenów walk" - mówił szef Syryjskiego Obserwatorium Rami Abdel Rahman. "Cywile ciągle się przemieszczają, żeby uniknąć znalezienia się na linii frontu, i poszukują tymczasowych schronień w miejscach, które uważają za pewne" - wskazał.

Według obliczeń ONZ w Syrii od wybuchu konfliktu w marcu 2011 r. zginęło ponad 100 tys. ludzi, a kilka milionów zostało zmuszonych do zmiany miejsca zamieszkania. (PAP)

cyk/ mc/

bErjXKcJ

14348390

bErjXKde
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)