Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Opozycja: Były minister obrony uciekł z kraju i jest w Turcji

0
Podziel się

Generał Ali Habib, były minister obrony Syrii, uciekł z kraju i
przebywa w Turcji - poinformował w środę członek opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej.
Syryjska telewizja państwowa zaprzeczyła tej informacji.

bEpGsMVx

Generał Ali Habib, były minister obrony Syrii, uciekł z kraju i przebywa w Turcji - poinformował w środę członek opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej. Syryjska telewizja państwowa zaprzeczyła tej informacji.

"Ali Habib zdołał wydostać się z żelaznego uścisku reżimu i jest obecnie w Turcji, co nie oznacza, że przyłączył się do opozycji. Przekazały mi tę informację zachodnie źródła dyplomatyczne" - powiedział przebywający w Paryżu Kamal el-Labwani. Dodał, że podobno generał został wywieziony z Syrii z pomocą jednego z krajów zachodnich.

Inne źródła podawały, że Habib uciekł we wtorek wieczorem w towarzystwie dwóch lub trzech ludzi; został zabrany z granicy z Turcją w konwoju kilku pojazdów.

bEpGsMVz

Labwani podkreślił, że Habib "będzie głównym źródłem informacji, gdyż wiele lat służył w wojsku. Znalazł się w areszcie domowym, gdy podobno sprzeciwił się strzelaniu do demonstrantów".

Habib, urodzony w 1939 roku, był ministrem obrony od 2009 roku do sierpnia 2011, gdy ustąpił - jak podawały oficjalne media - z powodów zdrowotnych.

W środę syryjska telewizja państwowa zdementowała doniesienia o ucieczce Habiba.

"Nie jest prawdą informacja mediów o podróży byłego ministra obrony Alego Habiba za granicę; w dalszym ciągu jest on w swym domu" - podała telewizja, powołując się na oficjalne źródła. (PAP)

bEpGsMVF

jo/ mc/

14512189

bEpGsMWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)