Notowania

wojna w syrii
22.08.2012 06:40

Syria w ogniu walk. Trwa bitwa o graniczne miasto

Wojska reżimu Baszara el-Asada ewakuowały dwa posterunki na granicy z Irakiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wojska reżimu Baszara el-Asada ewakuowały dwa posterunki na granicy z Irakiem, gdy siły rebeliantów po tygodniu walk zdobyły kilka kluczowych punktów na tym strategicznie ważnym obszarze - podały źródła w syryjskiej opozycji.

Z granicznego miasta Abu Kamal syryjskie siły zbrojne wycofały rozpoznanie lotnicze oraz wywiad polityczny - podała Wolna Armia Syryjska (WAS) oraz inni przedstawiciele opozycji.

_ - Reżim wciąż utrzymuje tam placówkę wywiadu wojskowego oraz lotnisko. Ale to tylko kwestia czasu, gdy baza upadnie. Lotnisko to natomiast sprawa trudniejsza _ - powiedział cytowany przez Reutera dowódca rebeliantów, Abu Mahmud.

Koordynator wojskowy rebelianckiego Frontu Syryjskiego Muhaimen al-Rumaid powiedział, że Abu Kamal praktycznie zostało wzięte, ale siły Asada wciąż ostrzeliwują miasto z moździerzy z położonej kilka kilometrów dalej bazy policyjnej.

_ - Kontrola nad Abu Kamal oznacza ograniczenie linii zaopatrzenia dla reżimu z Iraku, przy jednoczesnej poprawie logistyki na rzecz rebeliantów poprzez otwarcie kontaktu z plemionami irackimi po drugiej stronie granicy _ - dodał al-Rumaid.

Wiele sunnickich rodzin z Abu Kamal ma krewnych po irackiej stronie granicy. Z Irakiem powiązane są także miejscowe klany.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie mieli im pomagać. Na razie zawodzą Opozycja syryjska skarży się, że rząd USA nie dostarczył jej obiecanej pomocy w sprzęcie do łączności, potrzebnej powstańcom walczącym z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.
Obama grozi wojną. To rzadka sytuacja Prezydent USA powiedział, że przekroczenie _ czerwonej linii _ przez kogokolwiek w regionie spotka się z potępieniem.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz