Notowania

rozejm w syrii
16.05.2012 10:02

Syria we krwi. W ciagu ostatniej doby zginęło blisko 80 osób

Dotychczas udało się zidentyfikować 63 ofiary ostatnich działań sił reżimowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SANA)

Siły reżimu Baszara el-Asada zabiły 79 osób, głównie w zbuntowanej prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii, mimo że w kraju przybywają obserwatorzy ONZ - poinformowały źródła opozycyjne.

Według obrońców praw człowieka najwięcej osób zginęło w ataku sił rządowych w mieście Chan Szejkun, niedaleko Hamy, gdy przebywała tam grupa siedmiu obserwatorów ONZ. Nie podano liczby ofiar w tym mieście. Ponadto cztery osoby poniosły śmierć w nocy z wtorku na środę w rezultacie ostrzału obozu dla uchodźców w mieście Dara na południu kraju. Dotychczas udało się zidentyfikować 63 ofiary ostatnich działań sił reżimowych.

Również w środę państwowa agencja informacyjna Sana podała, że ujęto "trzech terrorystów", których zeznania transmitowała następnie publiczna telewizja. Według oficjalnych mediów zatrzymani, dwaj Tunezyjczycy i Libijczyk, działali w porozumieniu z Al-Kaidą i zbuntowanymi żołnierzami z opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej, a do Syrii przedostali się z Turcji.

Obecność obserwatorów ONZ w Syrii to jeden z elementów planu pokojowego autorstwa Kofiego Annana. W kraju przebywa 250 obserwatorów, w tym 189 wojskowych i 61 cywilnych. Rada Bezpieczeństwa ONZ zgodziła się na wysłanie do Syrii do końca maja 300 obserwatorów.

Rozlew krwi i represje w Syrii trwają mimo zawieszenia broni ogłoszonego przed miesiącem. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w wyniku trwającego od marca 2011 roku konfliktu zbrojnego między przeciwnikami reżimu prezydenta Asada a siłami rządowymi zginęło już około 11 tys. ludzi.

Więcej o sytuacji w Syrii czytaj w Money.pl
Od zawieszenia broni zginęło tam 34 dzieci Specjalna wysłanniczka ONZ ds. sytuacji dzieci w konfliktach zbrojnych poinformowała o tragicznej sytuacji dzieci w rejonie konfliktu.
Około 70 osób zginęło w wielkiej eksplozji Do przypadkowego wybuchu doszło w budynku, w którym grupy terrorystyczne wytwarzały bomby podaje Syryjska agencja prasowa SANA.
Minister Assada przyłączył się do rewolucji Po przejściu na stronę opozycji ważnego ministra w rządzie Asada, rebelianci oczekują kolejnych ruchów
Tagi: rozejm w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz