Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szaleniec zaatakował siedzibę telewizji Discovery

0
Podziel się

Niezadowolony z programów Discovery mężczyzna wziął kilku zakładników.

Szaleniec zaatakował siedzibę telewizji Discovery
(conner395/CC/Flickr)
bDyTDloB

Niezadowolony z poświęconych ochronie środowiska programów telewizji Discovery Channel mężczyzna wziął kilku zakładników w jej siedzibie pod Waszyngtonem - poinformowały władze.

Policja prowadzi rokowania z intruzem, który wtargnął do budynku w Silver Spring w stanie Maryland około godziny 13. czasu lokalnego (19. czasu polskiego). Z przodu i tyłu ciała miał przytroczone coś, co wyglądało na metalowe kanistry i wymachiwał pistoletem.

Jak oświadczył Thomas Manger, szef policji powiatu Montgomery, przetrzymywana jest _ niewielka liczba zakładników _, ale nie uściślił, ilu. Nie poinformował także, jakie są żądania desperata i czy ktokolwiek odniósł obrażenia. **Według Mangera, większość spośród 1900 pracujących w budynku ludzi mogła z niego bezpiecznie wyjść.

bDyTDloD

Zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel służb policyjnych powiedział, iż napastnik został zidentyfikowany jako James J. Lee. Przypuszcza się, że ma on przy sobie pistolet, ale nie potwierdzono, by dysponował materiałem wybuchowym. Według innego policjanta, także zachowującego anonimowość, Lee wcześniej protestował przed budynkiem Discovery Channel.

Jak informuje lokalna gazeta powiatu Montgomery, Lee został aresztowany tam w 2008 roku po wyrzuceniu w powietrze przed budynkiem telewizji Discovery tysięcy dolarów. W jego opinii, programy Discovery mają mało wspólnego z troską o uratowanie naszej planety.

bDyTDlpe
KOMENTARZE
(0)