Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szczecin: Wybrano nowego wykonawcę rozbudowy Technoparku Pomerania

0
Podziel się:

Rozstrzygnięto przetarg na nowego generalnego wykonawcę rozbudowy
Technoparku Pomerania. Prace wykona firma Skanska z Warszawy - poinformowała Justyna Siwińska z
biura prasowego Technoparku.

Rozstrzygnięto przetarg na nowego generalnego wykonawcę rozbudowy Technoparku Pomerania. Prace wykona firma Skanska z Warszawy - poinformowała Justyna Siwińska z biura prasowego Technoparku.

W przetargu na kontynuację rozbudowy Technoparku Pomerania, ogłoszonym 4 października br., oferty złożyły trzy firmy budowlane - oprócz zwycięzcy również Erbud SA oraz Mercury Engineering.

Skanska zaoferowała najniższą cenę - niecałe 53 mln zł.

Rozstrzygnięcie przetargu na nowego generalnego wykonawcę rozbudowy Technoparku Pomerania uprawomocni się 2 grudnia br. Jeżeli do tego czasu nie będzie odwołań, to podpisanie umowy z nowym wykonawcą nastąpi w połowie grudnia br. Nowy wykonawca powinien rozpocząć prace budowlane do końca tego roku.

Inwestycja ma opóźnienie 12 miesięcy. To efekt niewywiązania się z warunków umowy poprzedniego generalnego wykonawcy, firmy Tembud Bis, z którym rozwiązano umowę.

Jak zapewniają służby prasowe Technoparku, unijne dofinansowanie projektu nie jest zagrożone, bowiem w uzgodnieniu z Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim przedłużono termin realizacji inwestycji do marca 2015 roku.

Rozbudowę Technoparku rozpoczęto w kwietniu ub.r. Według założeń inwestora, którym jest miasto Szczecin, Technopark stanie się kluczowym ośrodkiem wspierającym innowacyjną przedsiębiorczość; ma wspomóc lokalnych przedsiębiorców, ale też zwiększyć atrakcyjność miasta dla zagranicznych firm.

Cała inwestycja ma kosztować ok. 100 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 40 proc.

Technopark Pomerania wzbogaci się o trzy budynki o łącznej powierzchni 11 tys. m kw. W dwóch z nich powstaną biura, baza konferencyjno-szkoleniowa, przestrzenie wystawiennicze oraz zaplecze socjalne. Trzeci budynek zostanie przeznaczony na centrum informatyczne, z największą w regionie serwerownią, która umożliwi świadczenie nowych usług przez firmy IT.

W funkcjonującym od trzech lat obiekcie swoją siedzibę ma obecnie 19 firm IT, które korzystają z takiej pomocy jak doradztwo prawne czy w zarządzaniu, z finansowania ze środków UE oraz usług związanych z promowaniem ich działalności.

Od października 2010 roku do października 2013 roku zarządca Technoparku zawarł 66 umów z firmami, w tym 37 z mieszczącymi się w Pomeranii. W 2012 roku firmy korzystające z biznesowego wsparcia Technoparku utworzyły w sumie 247 miejsc pracy. 92 proc. z tych przedsiębiorstw nadal funkcjonuje na rynku.(PAP)

epr/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)