Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.01.2014 16:21

Szczecin: Wybrano wykonawcę nowych placów postojowych w portach

Firma Budimex SA wygrała przetarg na budowę nowych miejsc postojowych w portach w Szczecinie i Świnoujściu -poinformowała we wtorek Karolina Bierdzińska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ).

Podziel się
Dodaj komentarz

Firma Budimex SA wygrała przetarg na budowę nowych miejsc postojowych w portach w Szczecinie i Świnoujściu -poinformowała we wtorek Karolina Bierdzińska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ).

Przedsiębiorstwo za ponad 60 mln zł ma wybudować na ok. 9 ha blisko 600 miejsc postojowych, głównie dla samochodów ciężarowych.

"Prace budowlane rozpoczną się w połowie roku 2014, a termin zakończenia inwestycji planowany jest na rok 2015. Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy z wybranym wykonawcą" - dodała Bierdzińska.

W ramach inwestycji wybudowanych i zmodernizowanych zostanie w obu portach pięć placów postojowych. Powstanie na nich 585 miejsc postojowych, w tym dla pojazdów osobowych - 183.

Nowe place dla ciężkich pojazdów powstaną w rejonach przeładunków drobnicowych i masowych w Szczecinie, a także na terminalu promowym w Świnoujściu i na wjeździe do Portu Handlowego w Świnoujściu.

Jak podkreślały wcześniej władze portów, inwestycja pozwoli na uporządkowanie ruchu kołowego, zwiększy bezpieczeństwo i jakość przeładunków oraz przyczyni się do poprawy konkurencyjności całego kompleksu portowego Szczecin-Świnoujście. Ma także skrócić czas oczekiwania na rozładunek i załadunek pojazdów ciężarowych. Na wszystkich placach wprowadzony zostanie monitoring samochodów.

Szacowany koszt inwestycji to 60,3 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi 51 mln zł.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Zarządza dwoma portami - w Szczecinie i Świnoujściu. W porcie w Świnoujściu znajduje się przede wszystkim terminal dla suchych ładunków masowych oraz terminal promowy obsługujący połączenia ze Skandynawią. Port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe - w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak również ładunki masowe - suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe towarów rolno-spożywczych. (PAP)

epr/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz