Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szczecin: Wystawa "Apnea" w Trafostacji Sztuki

0
Podziel się:

Około 40 wielkoformatowych fotografii i rysunków oraz prac wideo od piątku
będzie można obejrzeć w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Artyści, których prace stworzyły wystawę
"Apnea", badają pojęcie iluzji, uleganie złudzeniu i granice pomiędzy prawdą a fałszem.

Około 40 wielkoformatowych fotografii i rysunków oraz prac wideo od piątku będzie można obejrzeć w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Artyści, których prace stworzyły wystawę "Apnea", badają pojęcie iluzji, uleganie złudzeniu i granice pomiędzy prawdą a fałszem.

Kuratorka wystawy Agata Ubysz mówiła w piątek dziennikarzom, że wystawę tworzą wielkoformatowe fotografie i rysunki, a także prace wideo dokumentujące proces twórczy i duża instalacja z papieru fotograficznego.

"Punktem wyjścia do tego projektu były symulakry, czyli obrazy nierzeczywiste, które udają rzeczywistość, albo same wytwarzają swój własny byt" - mówiła Ubysz. "Następnie te symulakry przekształciły się w atrapy, obiekty, rzeźby wykonane z naturalnych składników takich jak papier, które zostały +włożone+ w naturę" - dodał Ubysz.

Ubysz powiedziała, że na zdjęciach widać, jak papierowe obiekty - przez warunki atmosferyczne - stapiają się z naturą. Zachowanie się rzeźb w naturalnej przestrzeni było tym, co interesowało jedną z autorek prac Dorotę Buczkowską - dodał Ubysz.

Fotografie, na których widać m.in. papierowe formy w wysokich górach, zostały w części wykonane w Alpach.

Wystawę można oglądać w Trafostacji Sztuki od piątku do 23 marca br. Obok prac Doroty Buczkowskiej są na niej także prace Przemka Dzienisa.

Trafostacja Sztuki oficjalnie rozpoczęła działalność w sierpniu br. To samorządowa instytucja, którą zarządza wyłoniona w drodze przetargu spółka BALTIC Contemporary. Siedziba nowej instytucji kulturalnej mieści się w odbudowywanym budynku starej transformatorowni w śródmieściu Szczecina. Okazały budynek pochodzi z przełomu XIX i XX w. Wpisany jest na listę szczecińskich zabytków. Od ponad 20 lat gmach był nieużywany i ulegał stopniowej dewastacji. (PAP)

res/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)