Notowania

wiadomości
19.10.2011 18:06

Szczecin: Zarzuty dla uczestników nielegalnego turnieju pokera

# dochodzi m.in. wypowiedź Kapicy i uczestniczki turnieju #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi m.in. wypowiedź Kapicy i uczestniczki turnieju #

19.10. Szczecin (PAP) - Kilkanaście osób usłyszało zarzut udziału w nielegalnym turnieju pokera w Szczecinie. Zidentyfikowano także mężczyznę, który przyznał się do jego zorganizowania. To była gra na pieniądze, nie koleżeńska rozgrywka - uważa szef Służby Celnej Jacek Kapica.

W nielegalnym turnieju pokera, zorganizowanym we wtorek wieczorem w klubie Ceremonia w Szczecinie, uczestniczyło ponad sto osób. Turniej o godz. 22 przerwało kilkudziesięciu policjantów i funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Służby Celnej. Zabezpieczyli materiały do gry w pokera, karty, nakładki, żetony i regulamin turnieju.

Według rzeczniczki Izby Celnej w Szczecinie Moniki Woźniak-Lewandowskiej, zgromadzone dowody w sumie pozwolą na postawienie zarzutu uczestniczenia w nielegalnym turnieju pokera 90 osobom. Grozi za to kara pieniężna. Mężczyźnie, który przyznał się do organizacji turnieju grozi grzywna i kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak zaznaczyła Woźniak-Lewandowska, zgodnie z ustawą o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r., wszelkie gry, w których wygrana materialna lub pieniężna zależy od przypadku, powinny być organizowane tylko w kasynach. Gdy odbywają się w innym miejscu są nielegalne - dodała.

Uczestnicząca w turnieju pani Agnieszka powiedziała PAP, że turniej pokerowy zorganizowany był z okazji 50. urodzin jednego z graczy. "Nie graliśmy na pieniądze, tylko na tzw. punkty rankingowe. Miały one być później zliczone, by wyłonić zwycięzcę" - wyjaśniła.

Tymczasem szef Służby Celnej Jacek Kapica poinformował w środę, że osoby zapisujące się do udziału w turnieju wpłacały wpisowe, a wygraną miały być pieniądze. Zdaniem wiceministra nie ma wątpliwości, że nie była to grupa koleżeńska, która się zebrała, żeby pograć w karty dla przyjemności. "Mieliśmy do czynienia z organizacją nielegalnego turnieju gry w pokera na pieniądze" - zapewnił szef Służby Celnej.

Kapica wyjaśnił, że organizacja gry w pokera może się odbywać tylko w ramach turnieju i tylko w kasynie. Dodał, że w przypadku nielegalnego turnieju pokerowego w Szczecinie izba celna uzyskała informacje o jego organizacji. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa urządzania i uczestnictwa w nielegalnej grze hazardowej przeprowadzono kontrolę.

Dodał, że resort finansów zastanawia się, jak zalegalizować pokera sportowego, aby gra ta była zgodna z ustawą o grach hazardowych. "Będziemy się nad tym pochylali (...). To temat, który rozważamy przy następnej nowelizacji ustawy o grach hazardowych, jak stworzyć możliwości legalnego uczestnictwa w grze w pokera sportowego" - powiedział. (PAP)

res/ bos/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz