Notowania

deszcz
07.08.2010 19:54

Szczecinek: Podtopienia z powodu intensywnego deszczu

Opady deszczu wywołały w sobotę lokalne podtopienia w Szczecinku (Zachodniopomorskie). Zalany jest m.in. odcinek ulicy w ciągu drogi krajowej nr 11 z Kołobrzegu do Bytomia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca omijanie Szczecinka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Opady deszczu wywołały w sobotę lokalne podtopienia w Szczecinku (Zachodniopomorskie). Zalany jest m.in. odcinek ulicy w ciągu drogi krajowej nr 11 z Kołobrzegu do Bytomia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca omijanie Szczecinka. *

Deszcz z niewielkimi przerwami pada od nocy z piątku na sobotę.

Rzecznik ratusza Konrad Czaczyk poinformował, że zalany został park miejski, część dzielnicy przemysłowej i garaże przy z ulicach Sikorskiego oraz Wiśniowej.

Andrzej Wdowiak, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Szczecinku powiedział PAP, że choć sieć kanalizacyjna jest drożna, napływa tak dużo wody, że rury nie są w stanie jej odprowadzać. Przez szczecinecką oczyszczalnię ścieków, która normalnie przyjmuje 400 m- 500 m sześć. wody na godzinę, w sobotę przechodziło 1,8 tys. m sześć.

W związku z zalaniem odcinka ulicy Sikorskiego, która jest części trasy nr 11, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca omijanie Szczecinka w drodze nad morze i znad morza.

Proponowane objazdy to: Piła, Wałcz, Mirosławiec, Kalisz Pomorski, Drawsko Pomorskie, Świdwin, Gościno, Kołobrzeg lub Piła, Jastrowie, Podgaje, Człuchów, Biały Bór, Bobolice, Koszalin. (PAP)

sibi/ woj/

Tagi: deszcz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz