Notowania

izrael
15.10.2010 17:55

Szef izraleskiej dyplomacji broni żydowskiego osadnictwa

Awigdor Lieberman przebywa z wizytą na Słowacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Bonek)

Szef izraelskiej dyplomacji Awigdor Lieberman broni osadnictwa żydowskiego we Wschodniej Jerozolimie, podkreślając, że nie stanowi ono przeszkody w procesie pokojowym.

Jak poinformował na konferencji prasowej ze słowackim ministrem spraw zagranicznych Mikulaszem Dzurindą, temat osadnictwa uważa za jeden z wielu problemów w konflikcie izraelsko-palestyńskim.

_ - Istotne jest, aby dialog polityczny pozostał żywy _ - powiedział. Ale _ w tej kuchni między nami (Izraelczykami) a Palestyńczykami jest zbyt wielu kucharzy _ - zauważył, odnosząc się do prób rozwiązania konfliktu przez powoływanie coraz to nowych inicjatyw bliskowschodnich. Jego zdaniem rozwiązaniem powinny być bezpośrednie rokowania.

Dzurinda podkreślił ze swej strony, że jeśli do pokoju na Bliskim Wschodzie doprowadzi wstrzymanie budowy nowych osiedli, należy ją wstrzymać.

Obaj ministrowie ocenili stosunki słowacko-izraelskie jako bardzo dobre. Niedługo do Izraela jadą słowaccy ministrowie spraw wewnętrznych i obrony, Daniel Lipszic i Lubomir Galko. Na początku przyszłego roku Bratysławę odwiedzi prezydent Izraela Szimon Peres.

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz