Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie żyje

0
Podziel się:

Szef Samoobrony, b. wicepremier, Andrzej Lepper nie żyje; został znaleziony
martwy w piątek w warszawskiej siedzibie partii - poinformował PAP Mariusz Mrozek z zespołu
prasowego Komendy Stołecznej Policji. Według policji wszystko wskazuje na to, że polityk popełnił
samobójstwo.

Szef Samoobrony, b. wicepremier, Andrzej Lepper nie żyje; został znaleziony martwy w piątek w warszawskiej siedzibie partii - poinformował PAP Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Według policji wszystko wskazuje na to, że polityk popełnił samobójstwo.

"Na miejscu są policjanci, musimy przeprowadzić wszystkie czynności, ale wszystko wskazuje na to, że polityk popełnił samobójstwo" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Jak dowiedziała się PAP, Andrzeja Leppera - powieszonego - znalazł członek rodziny.

W sprawie śmierci polityka prawdopodobnie w poniedziałek zostanie wszczęte śledztwo i będzie zlecona sekcja zwłok - powiedział PAP Dariusz Ślepokura z warszawskiej prokuratury okręgowej.

"Decyzja taka zapadnie po wpłynięciu do prokuratury materiałów z policji. Nastąpi to prawdopodobnie w poniedziałek" - dodał.

Jak powiedział, obecnie w siedzibie Samoobrony w Warszawie, gdzie znaleziono ciało polityka, jest dwóch prokuratorów i medycy.

Mimo że wszystko wskazuje na samobójstwo, zgodnie z przepisami w sprawie zostanie wszczęte śledztwo i zlecona sekcja zwłok - wyjaśnił prokurator Ślepokura.

Andrzej Lepper miał 57 lat; był żonaty, miał syna i dwie córki. Był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Urodzony w czerwcu 1954 r.; absolwent technikum rolniczego, w młodości zawodowo uprawiał boks; pracował w Stacji Hodowli Roślin w Górzynie, a także w PGR w Rzechcinie oraz Państwowym Ośrodku Hodowli Zarodowej w Kusicach. W latach 1977-1980 Lepper należał do PZPR.

Na scenę publiczną wkroczył na początku lat 90., gdy zaczął występować w imieniu rolników i mieszkańców wsi niezadowolonych z dotykających ich konsekwencji przemian rynkowych. W 1992 r. założył Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona, a w 2000 roku partię polityczną - Samoobrona RP. Zasłynął przede wszystkim z organizowania rolniczych blokad dróg i nawoływania do niespłacania zaciągniętych kredytów.

Czterokrotnie kandydował na urząd prezydenta. Był posłem IV i V kadencji Sejmu. Ciążyło na nim kilka wyroków sądowych. (PAP)

pru/ mca/ itm/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)