Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef syryjskiej dyplomacji spotka się z Ławrowem

0
Podziel się:

Walid el-Mualim spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych
Siergiejem Ławrowem - podało MSZ Rosji.

Szef syryjskiej dyplomacji spotka się z Ławrowem
(AP/Fotolink/East News)
bEUgeEFx

Walid el-Mualim przyjedzie do Moskwy na rozmowy o sytuacji w Syrii - podało w MSZ Rosji. Konsultacje ministrów skupią się na przeanalizowaniu wszystkich aspektów obecnej sytuacji w Syrii - głosi komunikat rosyjskiego MSZ.

Rosja _ jest przekonana, że trzeba jak najszybciej położyć kres przemocy i cierpieniom ludności cywilnej w Syrii (...) bez prób zewnętrznej interwencji zbrojnej z pominięciem Rady Bezpieczeństwa ONZ _ - podkreślono w komunikacie.

Wizyta Mualima będzie miała miejsce tuż po szczycie G20, zdominowanym przez napięcia związane z zamiarem amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, by przeprowadzić ograniczone uderzenie w Syrię w reakcji na atak chemiczny z 21 sierpnia, o przeprowadzenie którego oskarża reżim syryjski.

bEUgeEFz

Rosja, która od początku konfliktu w Syrii wspiera reżim w Damaszku, kategorycznie blokuje razem z Chinami decyzje Rady Bezpieczeństwa ONZ o sankcjach czy operacji przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi. Uważa też, że amerykański Kongres nie ma prawa autoryzowania uderzenia na Damaszek.

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł, że jakikolwiek atak bez zgody ONZ może zostać uznany tylko za agresję, a chiński MSZ oświadczył w czwartek, że wojna nie jest rozwiązaniem kryzysu w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja ostrzega USA przed atakiem na Syrię O sytuacji w tym kraju rozmawiali w piątek telefonicznie szefowie dyplomacji Rosji i USA, Siergiej Ławrow i John Kerry.
Gorące debaty w sprawie Syrii. Negocjacje trwają Wysłannik ONZ do Syrii Lakhdar Brahimi jest w drodze do Moskwy a do Damaszku przyleciała szefowa pomocy humanitarnej ONZ.
Rosja: "Atak zdestabilizuje Syrię i region" - _ Zaatakowanie Syrii w celu ukarania jej rządu za domniemane użycie gazu bojowego zdestabilizuje samą Syrię i region _ - uważa Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji.
bEUgeEGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)