Notowania

wiadomości
27.08.2011 16:32

Szefowie sztabów wyborczych w poniedziałek porozmawiają o debacie

Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek dojdzie do spotkania szefów sztabów wyborczych PiS, PO, PJN i SLD w Sejmie. Mają rozmawiać o warunkach przeprowadzenia przedwyborczej debaty. Z propozycją takiego spotkania wystąpili w piątek politycy Sojuszu..

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek dojdzie do spotkania szefów sztabów wyborczych PiS, PO, PJN i SLD w Sejmie. Mają rozmawiać o warunkach przeprowadzenia przedwyborczej debaty. Z propozycją takiego spotkania wystąpili w piątek politycy Sojuszu.. *

Szef sztabu wyborczego SLD Stanisław Wziątek zaproponował, by wszyscy szefowie sztabów partii, które mają swoje kluby w Sejmie, spotkali się w poniedziałek o godz. 12, "by przedyskutować zarówno kwestie merytorycznej zawartości dyskusji, jak i określić charakter, miejsce i czas tej dyskusji".

Według Wziątka, wówczas wszystkie media na równych prawach będą miały możliwość transmisji z debaty, a Polacy będą mogli przekonać się jaki program mają partie polityczne i co je różni.

W sobotę sztabowcy PiS, PO, PJN potwierdzili gotowość do wzięcia udziału w spotkaniu. PAP nie udało się skontaktować ze sztabem PSL.

"Prawdopodobnie nasz szef sztabu wyborczego pojawi się na spotkaniu w Sejmie, choć generalnie debaty o debatach to szkoda czasu" - powiedział w sobotę we Wrocławiu rzecznik PiS Adam Hofman. Dodał, że PiS nie ma za bardzo czasu na taki spotkania, ale "normalność" wymaga tego, aby szef sztabu wyborczego się na nim pojawił.

"Teraz jeździmy po Polsce i spotykamy się z ludźmi, a do debat wrócimy przed samymi wyborami" - tłumaczył poseł.

Rzeczniczka sztabu wyborczego PO Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że sztab Platformy otrzymał zaproszenie od SLD na poniedziałkowe spotkanie. "Z tego co wiem, takie spotkanie ma się odbyć i mam nadzieję, że nastąpią jakieś ustalenia" - podkreśliła.

Szef sztabu wyborczego PJN Tomasz Dudziński powiedział PAP, że - z tego co wie - sztab PJN otrzymał już zaproszenie od SLD na poniedziałkowe spotkanie. "Oczywiście z tego zaproszenia skorzystam" - dodał.

Pytany, czego spodziewa się po spotkaniu, odparł: "Przede wszystkim należy ustalić jakieś terminy, po drugie - zakres tematyczny debat, po trzecie - miejsce. Tak, by każda stacja telewizyjna i radiowa mogła przeprowadzić transmisję tej debaty, żeby to było jak najbardziej demokratyczne, by nikt nie był wykluczony". (PAP)

tgo/pdo/ajg/sdd/ par/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz