Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szeregi PJN zasilą samorządowcy. "Całe struktury PiS"

0
Podziel się

Przyjmowanie ruszy po 5 grudnia - zapowiada Elżbieta Jakubiak.

Szeregi PJN zasilą samorządowcy. "Całe struktury PiS"
(PAP/Tomasz Gzell)
bDIHSlfV

Po II turze wyborów samorządowych możliwe są przejścia samorządowców do ugrupowania Polska Jest Najważniejsza. Według wiceszefowej klubu PJN Elżbiety Jakubiak jest wielu zainteresowanych._ _

_ - Chcemy zachować się bardzo lojalnie wobec tych wszystkich osób, które kandydowały w wyborach samorządowych. Przed drugą turą nie będziemy nikogo wyciągać _ - powiedziała Jakubiak, pytana o ewentualne przejścia samorządowców do ugrupowania przed 5 grudnia.

Według niej wielu samorządowców jest zainteresowanych współpracą ze stowarzyszeniem Polska Jest Najważniejsza. _ Są to całe struktury partii PiS, ale też zupełnie nowe osoby. I tak się dzieje, począwszy od Żywca na Wybrzeżu czy Gdyni skończywszy _ - powiedziała Jakubiak.

bDIHSlfX

Nie chciała odpowiedzieć na pytanie, ilu samorządowców może przejść do PJN. _ W Żywcu zgłosiło się bardzo wiele osób, chcą współpracować, tworzyć struktury nowej partii. Jest też wiele osób, które się zgłosiły nawet do mnie na Mazowszu _ - mówiła.

*Z nieoficjalnych informacji PAP *wynika, że w tym tygodniu do klubu PJN mogą dołączyć kolejni posłowie. Obecnie klub liczy 15 osób.
Według Jakubiak _ jest wiele samorządów zainteresowanych współpracą, są to te komitety lokalne, które rozumieją, że ich siła może polegać na tym, że będą mieli reprezentację w parlamencie i chcą angażować się w politykę _.

Zapadły już także pierwsze ustalenia dotyczącego tego, którzy działacze PJN będą odpowiedzialni za promowanie stowarzyszenia w różnych regionach kraju. Mają to być: przewodnicząca PJN Joanna Kluzik-Rostkowska (Łódź, Katowice, Olsztyn), Elżbieta Jakubiak (Mazowsze, Opole, Poznań), europoseł Paweł Kowal (Kraków, Kielce, Rzeszów), europoseł Adam Bielan (Mazowsze, Podkarpacie), wiceszef PJN Paweł Poncyljusz (Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz) oraz europoseł Michał Kamiński (Podlasie).

Z nieoficjalnych rozmów z politykami PJN wynika, że logo nowego ugrupowania zostanie zaprezentowane po rejestracji stowarzyszenia. W najbliższych dniach w nowej, bardziej rozbudowanej formule ma też ruszyć strona internetowa stowarzyszenia.

bDIHSlgd
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t123452.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;chce;isc;do;wyborow;dzis;decyzja;sadu,154,0,725402.html) PJN chce iść do wyborów. Dziś decyzja sądu KRS zdecyduje o rejestracji stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t117148.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lipinski;czuje;zal;ale;powroty;do;pis;mozliwe,112,0,724848.html) Lipiński czuje żal, ale powroty do PiS możliwe Joanna Kluzik-Rostkowska napisała list do prezesa Kaczyńskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t75887.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szefowa;pjn;pisze;do;kaczynskiego;bo;nie;chce;wojny,3,0,724739.html) Szefowa PJN pisze do Kaczyńskiego. Bo nie chce wojny Adam Bielan liczy, że list Kluzik-Rostkowskiej zakończy spory.
bDIHSlgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)