Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szósty kandydat na prezydenta Olsztyna

0
Podziel się:

Ryszard Prątkowski został kandydatem komitetu wyborczego Zielony Olsztyn -
Młodzi Socjaliści na prezydenta Olsztyna. To już szósta osoba, która będzie ubiegać się o to
stanowisko.

Ryszard Prątkowski został kandydatem komitetu wyborczego Zielony Olsztyn - Młodzi Socjaliści na prezydenta Olsztyna. To już szósta osoba, która będzie ubiegać się o to stanowisko.

Kandydatura Prątkowskiego, 58-letniego działacza alterglobalistycznego i związkowca, została zgłoszona w piątek w Miejskiej Komisji Wyborczej w Olsztynie.

Damian Chodorek, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Zielony Olsztyn - Młodzi Socjaliści, powiedział, że kandydat "ma stworzyć lewicową alternatywę dla wyborców". Dzień wcześniej komitet zarejestrował listy swoich kandydatów do rady miasta, w dwu z czterech okręgów wyborczych w Olsztynie.

"Chcę reprezentować pracowników najemnych, czyli tych, którym w wyniku przemian po 1989 r. stała się największa krzywda" - powiedział PAP Ryszard Prątkowski. Jako przykład takich działań podał rozbudowę taniej komunikacji publicznej i stworzenie ścieżek rowerowych z osiedli mieszkaniowych do zakładów pracy. Jak zaznaczył chce realizować wizję Olsztyna - miasta ekologicznego.

Prątkowski z wykształcenia jest magistrem inżynierem elektrykiem. Dotychczas był znany w Olsztynie głównie jako miłośnik turystyki rowerowej i szef stowarzyszenia Centrum Turystyki Aktywnej "Kołodrom".

Od 1980 r. działał w "Solidarności", po 1989 r. był nawet członkiem zarządu regionu warmińsko-mazurskiego. Później był aktywny w Solidarności Pracy oraz Unii Pracy, a po 1999 r. ponownie zajął się działalnością związkową - tym razem w Związku Zawodowym Inżynierów i Techników w zakładach Indykpolu, w których nadal pracuje.

Wcześniej start wyborach o fotel prezydenta Olsztyna zapowiedzieli: Janusz Cichoń z PO, Jerzy Szmit z PiS, Marcin Kulasek z SLD, obecny prezydent Piotr Grzymowicz (z poparciem PSL) i były prezydent Czesław Małkowski.(PAP)

mbo/ la/ bk/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)