Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szprendałowicz kandydatem PO na prezydenta Radomia

0
Podziel się

Piotr Szprendałowicz, członek zarządu województwa mazowieckiego, został w
sobotę oficjalnie przedstawiony jako kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Radomia.

bEgYLCgR

Piotr Szprendałowicz, członek zarządu województwa mazowieckiego, został w sobotę oficjalnie przedstawiony jako kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Radomia.

Jak powiedział na konferencji prasowej szef zarządu powiatu PO w Radomiu Waldemar Kordziński, decyzję w sprawie wyboru kandydata na prezydenta miasta podjęto w piątek wieczorem podczas posiedzenia Rady Powiatu PO.

Działacze PO podkreślali w sobotę, że Szprendałowicz jest dobrym kandydatem na prezydenta miasta, m.in. dlatego, że posiada doświadczenie w pracy w samorządzie (od 2006 roku jest członkiem zarządu województwa mazowieckiego).

bEgYLCgT

Według Szprendałowicza Radom potrzebuje zmiany wizerunku, by być miastem lepiej postrzeganym na forum województwa, w kraju i za granicą. "Potrzeba nowych standardów funkcjonowania miasta, nowego pozytywnego wizerunku, abyśmy wszyscy pozbyli się kompleksów i poczuli swoją wartość" - powiedział. Dodał, że szczegółowy program swoich działań przedstawi w późniejszym terminie.

Szprendałowicz ma 37 lat. Ukończył studia ekonomiczne na Politechnice Radomskiej oraz podyplomowe studia menadżerskie z zakresu administracji publicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest żonaty, ma dwóch synów.

Wcześniej swojego kandydata na prezydenta Radomia przedstawiło SLD. Jest nim poseł Marek Wikiński.

Obecny prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak jest związany z PiS. Partia ta na razie oficjalnie nie ogłosiła swojego kandydata na urząd prezydenta miasta. (PAP)

bEgYLCgZ

ilp/ bos/

bEgYLChu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)